Lider PaT w Siedlcach - Grupy i liderzy - Profilaktyka a Ty

Grupy i liderzy

Lider PaT w Siedlcach

Alicja Artych

Moja historia z PaTem rozpoczęła się około półtora roku temu. Zwyczajny występ w Sekrecie, który miał być chwilowym oderwaniem się od rzeczywistości, stał się początkiem nowego życia. Pierwszy casting, w którym brałam udział, poprowadził Hubert Prekurat - Koordynator Ogólnopolskiego Zespołu Liderów PaT oraz reżyser Teatru FANUM. Pamiętam, jakby to było wczoraj. I jego pierwsze słowa: Słuchajcie, my traktujemy pracę nad tym spektaklem poważnie, mamy nadzieję, że wy też. Przez moment w mojej głowie pojawiła się myśl, by wyjść z sali i nie zawracać sobie głowy nowymi sprawami. Na szczęście coś mnie powstrzymało i wraz z grupą ponad 40 osób mogłam zapoznać się z cudownym klimatem PaTu.

Od tamtego momentu moje życie nabrało zupełnie innego tempa i sensu. Niedługo po premierze Sekretu, wystawionego dla rodziców i rówieśników, dostaliśmy propozycję utworzenia Teatru PRZEDSIONEK z pomocą istniejącego wtedy 4 lata Teatru FANUM. Dzięki ich doświadczeniu i umiejętnościom mogliśmy coraz bardziej rozwijać się aktorsko. Wtedy oficjalnie staliśmy się częścią siedleckiej grupy PaT. Dopiero wówczas w pełni poczułam atmosferę i moc idei PaTu. Zaczęły się coraz częstsze wyjazdy na Przystanki, konferencje, oraz inne ważne wydarzenia z udziałem społeczności PaT. W tym czasie nabrałam większej pewności siebie, mogłam poznać wielu wspaniałych ludzi z całego kraju, których nie łączył tylko pomysł na życie, ale również przyjaźń i dzielenie się swoimi jakże różnorodnymi pasjami.

Tak naprawdę PaT i teatr wypełniają cały mój wolny czas. Nie rozmyślam o tym co by było, gdybym wtedy wyszła z castingu. Ci ludzie stali się moją drugą rodziną. Przy nich czuję się prawdziwa i mogę być sobą. Nigdy mnie nie zawodzą, nawet jeśli problem wydaje się nie do przeskoczenia. Bez nich nie byłoby mnie. Poza tym obdarzyli mnie ogromnym zaufaniem powierzając mi funkcję czwartego już lidera siedleckiej grupy PaT - po Hubercie Prekuracie, Eli Szajko i Rogerze Chacińskim. Gdyby ktoś tuż po moim dołączeniu do grupy powiedział mi, że po pół roku działań zostanę zastępcą lidera, a po kolejnych sześciu miesiącach siedleckim liderem PaT, wybuchłabym głośnym śmiechem. Po pojawieniu się owych propozycji pojawiło się wiele wątpliwości - czy potrafię podołać wyzwaniu. Ciekawość, chęć sprawdzenia siebie oraz fakt, że mam wokół siebie tak wspaniałych ludzi, skłoniły mnie do przyjęcia tej funkcji. Oczywiście nic bym nie zrobiła bez koordynatorów programu PaT w Siedlcach, pani Magdy Andrzejczyk i nadkom. Jerzego Długosza oraz Huberta Prekurata. Są to osoby, na które zawsze mogę liczyć, nawet wtedy, gdy inni mają mnie dosyć.

Mimo wielu przeciwności losu, dzielnie podejmuję wyzwania, przed którymi z dnia na dzień jestem stawiana. To wszystko sprawia, że staję się mocniejsza i czuję coraz większą siłę do dalszego działania w Teatrze FANUM, w Teatrze PRZEDSIONEK oraz w siedleckiej grupie PaT.

Do zobaczenia na szlakach PaTu!

Alicja Artych – siedlecki lider PaT

 

 
 
 
Powrót na górę strony