Grupa PaT z Krasnegostawu w Żółkiewce - Inicatywy lokalne - Profilaktyka a Ty

Inicatywy lokalne

Grupa PaT z Krasnegostawu w Żółkiewce

6 listopada PaTowicze z Krasnegostawu odwiedzili młodzież z Gimnazjum i z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żółkiewce. Krasnostawianie pokazali skutki zażywania używek poprzez spektakle edukacyjno–profilaktyczne „Spisek” i „Sekret”.

Spotkanie rozpoczęło się od słów powitania dyrektora, Stanisława Rogalskiego, po których młodzież obejrzała pierwszy spektakl, opowiadający o tym jak nisko można upaść w drodze do uzależnienia. W czasie przygotowań do następnego przedstawienia, lider grupy – Paulina Prokopiuk, przybliżyła uczniom ideę PaTu oraz działania programu. Kolejny spektakl także poruszył młodych odbiorców.

Na koniec PaTowicze zaśpiewali hymn „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”, który stał się swoistym zaproszeniem do społeczności PaT. Mamy nadzieję, że słowa wypowiedziane w spektaklach, pozostaną na długo w pamięciach uczniów oraz odsuną ich od zachowań, które mogą mieć negatywny wpływ na całe życie.

Specjalne podziękowania kierujemy do dyrektorów goszczących nas szkół – Stanisława Rogalskiego oraz Bogusława Zycha, a także do Katarzyny Wójcik, szkolnej psycholog, która zaprosiła nas do Żółkiewki. Zainteresowanie PaTem, jakie wykazują te osoby, zaowocuje kolejnym wspólnym działaniem.

Tekst: Julia Gleń

Powrót na górę strony