Labirynt po raz kolejny - Inicatywy lokalne - Profilaktyka a Ty

Inicatywy lokalne

Labirynt po raz kolejny

Kolejny raz sokołowska publiczność miała zaszczyt obejrzeć spektakl „Labirynt” wystawiony przez sokołowski teatr „Inaczej” w reżyserii Wiktorii Benedykciuk, lidera programu PaT w Sokołowie Podlaskim. Spektakl obejrzało blisko 400 uczniów sokołowskich szkół.

W piątek, 16 listopada w Sokołowskim Ośrodku Kultury został wystawiony spektakl „Labirynt” w ramach programu PaT czyli „Profilaktyka a Ty”. Spektakl pod tytułem „Labirynt” wyreżyserowała Wiktoria Benedykciuk absolwentka Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego, a obecnie studentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Na widowni zasiedli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Sokołowa Podlaskiego. Temu niecodziennemu programowi profilaktycznemu przyglądali się również dziennikarze młodzieżowej grupy dziennikarskiej.

Na samym początku asp.szt. Sławomir Tomaszewski opowiedział o działalności osób uczestniczących w tym właśnie programie PaT oraz zachęcał do dołączenia do grupy teatralnej „Inaczej”. Następnie zostały pokazane krótkie filmiki z prób i z 7 Przystanku PaT.

Spektakl został przedstawiony podobnie jak dotychczasowe spektakle tego teatru za pomocą plastyki ruchu. Opowiada o problemach i wyborach przed jakimi stajemy w życiu codziennym. Pokazuje jak nagle zostajemy postawieni przed ciężkimi wyborami i losem, który na nas czeka w życiu. Kiedy musimy pod presją wybrać jakąś drogę, taką jaka wyda nam się właściwa choć nie zawsze okaże się to dobrym wyborem. Często szukamy miejsca, w którym będzie nam dobrze i w którym będziemy czuć się bezpiecznie. Spektakl jest o ludziach którzy szukają właściwej drogi, którą mogą iść.

Aktorzy z pasją i zaangażowaniem zagrali swoje role najlepiej jak potrafili. W pewnym momencie przedstawienia aktorzy zeszli ze sceny i zatańczyli z przypadkowymi osobami z widowni. Spektakl został wystawiony dwa razy. Widzowie oglądali przedstawienie z zaciekawieniem. Na zakończenie został nagrodzony brawami ze strony widzów, po czym można stwierdzić, że młodzieży się podobało. Świadczyło o tym również, że po spektaklu zgłaszały się osoby, które chciały dołączyć do grona aktorów teatru „Inaczej”
W spektaklu wzięli także udział: Wiktoria Benedykciuk, Lena Godlewska (I Liceum Ogólnokształcące), Paulina Woźniak (I Liceum Ogólnokształcące), Anna Domańska (I Liceum Ogólnokształcące), Agata Lesiuk (Salezjańskie Gimnazjum), Justyna Rytel (Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące), Luiza Aleksandrowicz (Publiczne Gimnazjum nr 1) oraz Piotr Kozioł (Zespół Szkół nr1) . Tym razem w spektaklu nie mogła wystąpić Wiktoria Skłodowska z powodu problemów zdrowotnych.


Tekst: Kinga Maliszewska Młodzieżowa Grupa Dziennikarska
Zdjęcia:  Daria Saczuk Młodzieżowa Grupa Dziennikarska

 

Powrót na górę strony