Krasnystaw rośnie w siłę! - Inicatywy lokalne - Profilaktyka a Ty

Inicatywy lokalne

Krasnystaw rośnie w siłę!

Drugi casting w Krasnymstawie

Po raz drugi (30 stycznia 2013 roku) w Krasnymstawie odbył się casting do spektaklu profilaktycznego "Sekret", realizowanego w ramach programu PaT. Przesłuchania odbyły się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida. Przedstawiciele grupy PaT Krasnystaw przyjęli do obsady kilkunastu uczniów tej szkoły, którzy zaskoczyli ich swoją osobowością i talentem aktorskim. Rola dziewczyny, przypadła Justynie Ilczak, zaś w postacie dealerów wcielili się Konrad Loba i Patryk Burdan. Młodzież pod kierunkiem Janiny Młynek z Młodzieżowego Domu Kultury, Katarzyny Wójcik z II LO oraz Weroniki Pazyny, w ciągu kilku prób przygotowała wznowienie „Sekretu”.

Premiera spektaklu w odnowionej obsadzie odbyła się 8 lutego, podczas zebrania rodziców w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janiny Doroszewskiej w Krasnymstawie. Po kilku słowach powitania ze strony dyrektor szkoły, Beaty Korszly, przedstawiona została informacja o programie PaT oraz spektakl „Sekret”. Przesłanie spektaklu podkreślił podinsp. Mariusz Rozwód z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, przypominając, jak ważne jest wspieranie dzieci, w realizowaniu ich własnych marzeń. Zaznaczył, że to walka o spełnienie ambicji rodziców, zmusiła młodych ludzi do sięgnięcia po narkotyk. Wierzymy, że spotkanie stało się dla rodziców impulsem do szczerej, a być może pierwszej rozmowy na ten temat z własnymi dziećmi.

Dyrekcji II LO oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, składamy podziękowania za nawiązaną współpracę. Gratulujemy młodzieży, która doskonale poradziła sobie na scenie profilaktycznej.


Tekst: Paulina Prokopiuk - lider PaT w Krasnymstawie

Zdjęcia: grupa PaT Krasnystaw

 

Powrót na górę strony