PaT i Zebra w Górze Kalwarii - Inicatywy lokalne - Profilaktyka a Ty

Inicatywy lokalne

PaT i Zebra w Górze Kalwarii

Wspólne działania Policji, Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz grupy PaT z Góry Kalwarii

Przedsięwzięcie to ma na celu promowanie mody na bezpieczeństwo. W imprezie udział wzięło kilkuset uczniów szkół podstawowych z Góry Kalwarii, Kątów i Czerska. Był przemarsz, spektakl ulicy, a na zakończenie warsztaty cyrkowe i taneczne dla dzieci.

11 czerwca 2013 r. w Górze Kalwarii odbyło się wspólne przedsięwzięcie Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Komendy Głównej Policji, Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz gminnej grupy PaT  pod hasłem PaTiZebra, którego celem było kształtowanie świadomej i odpowiedzialnej postawy oraz promowanie mody na bezpieczeństwo. Do działań włączyli się także Straż Miejska z Góry Kalwarii, Zespół Placówek Oświatowych, dyrektorzy gminnych szkół podstawowych oraz miejscowa jednostka Policji. Inicjatywa ta to pomysł koordynatorów grupy PaT z Góry Kalwarii. Głównym sponsorem I PaTiZebry w naszym mieście była firma A.R. Skład Rybarczyk, której dziękujemy za finansowe wsparcie projektu. Przedsięwzięcie to rozpoczęła parada, mająca na celu zaakcentowanie jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym , uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych z Czerska i Kątów  wspólnie z policjantami, Panią Zebrą oraz pozostałymi uczestnikami marszu przeszli ulicami miasta. Za nagłośnienie w trakcie parady dziękujemy panu Zbigniewowi Bożek.  Paradę poprowadziła grupa skaterów „Time To Skate” z Góry Kalwarii, za nią szli w towarzystwie Pani Zebry uczniowie ze szkół podstawowych, a na końcu jechali tancerze amatorskiego Teatru Muzycznego „Marzenia”, działającego przy grupie PaT w Górze Kalwarii. W czasie przemarszu o bezpieczeństwo młodzieży dbali policjanci w dwóch radiowozach i na dwóch motorach. Dzieci wyruszyły spod Ratusza i dotarły do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie zostały przywitane przez oczekujące na Panią Zebrę dzieci z klas 1-3 oraz Burmistrza pana Dariusza Zielińskiego. Następnie grupa PaT z Góry Kalwarii i skaterzy wystawili przed szkołą etiudę teatralną  „Poczekalnia” w reżyserii insp. Grzegorza Jacha. Nasz ukochany policjant, mimo wielu obowiązków, znalazł czas dla naszej grupy, za co mu bardzo dziękujemy, a praca z nim to sama przyjemność. Po spektaklu przyszedł czas na małe podsumowanie. Ponadto dla młodych uczestników zorganizowano warsztaty cyrkowe i taneczne. Jednakże  zanim dzieci udały się na warsztaty na teren szkoły podstawowej odbył się krótki pokaz jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach przygotowany przez grupę skaterów.  Patronat medialny wspomnianego projektu objął Kurier Południowy. Organizatorzy dziękują wszystkim za wszelką pomoc w realizacji projektu PaTiZebry w Górze Kalwarii.

Po południu dzieci z miasta w towarzystwie rodziców mogły obejrzeć pokaz programu cyrkowego i skorzystać z zabaw na dmuchanej zjeżdżalni, zamku czy zagrać w piłkarzyki giganty na ogrodach  u Księży Marianów. Mimo początkowo niesprzyjającej aury pogodowej mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom  na długo pozostaną miłe wspomnienia...

Tekst: Grupa PaT Góra Kalwaria
Zdjęcia: L. Łubianka

Powrót na górę strony