Nowe działania grupy PaT w Pelplinie - Inicatywy lokalne - Profilaktyka a Ty

Inicatywy lokalne

Nowe działania grupy PaT w Pelplinie

„Brak akceptacji” – czyli teatralne spotkanie z grupą PaT Pelplin w działaniu PaT/M

27 listopada 2013r. w naszym mieście odbyła się kolejna akcja profilaktyczna – Dzień Profilaktyki, w którego grono partnerów weszła również grupa PaT Pelplin. Był to dla nas kolejny pretekst, aby mówić w Pelplinie o „modzie na życie bez uzależnień”. Jak? Za pomocą teatru!

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pelplinie zrealizowaliśmy działanie PaT/M (młodzież), na którym wystawiliśmy nasze dwa spektakle : „Nowa” i „Laleczka” dla uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1, Zespołu Szkół nr 2 oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Nasze spotkanie teatralne obracało się wokół tematu „akceptacji”, zarówno względem innych osób (spektakl „Nowa”), jak i względem siebie (spektakl „Laleczka”). Problem braku akceptacji i braku szacunku cały czas „krąży” wokół nas, a walka z nim jest bardzo trudna, co ukazują relacje między główną postacią „Laleczki”, a jej prześladowcą – osobą symbolizującą kompleks, a nawet anoreksję. Niestety problem ten może dotknąć każdego z nas.

Pomiędzy spektaklami odbyła się rozmowa z przedstawicielem Policji – panem Dariuszem Górskim, który jest wielkim przyjacielem grupy PaT Pelplin. Konsekwencje prawne posiadania i rozprowadzania narkotyków, ale również postawienie pytania, czy w poszczególnych szkołach istnieją problemy braku akceptacji. To wszystko w rozmowie z panem Dariuszem. Kolejne działanie za Nami. Profilaktyczna siła Pelplina jest z działania na działanie coraz większa, i aby było tak jak najdłużej!

Więcej informacji o grupie PaT Pelplin na stronie internetowej : www.facebook.com/patpelplin

Tekst i zdjęcia: Grupa PaT Pelplin

Powrót na górę strony