V Przystanek PaT Karolin/Warszawa 2010 - Przystanek PaT - Profilaktyka a Ty

Przystanek PaT

V Przystanek PaT Karolin/Warszawa 2010

 

V Przystanek PaT wystartował!
Trzy, dwa, jeden, zero… START! Ruszył V Przystanek PaT! Przystanek, na którym spełniają się marzenia


Od rana do bazy V Przystanku PaT przyjeżdżali uczestnicy z całego kraju. Ci, którzy na Przystanku są już nie po raz pierwszy, witali się serdecznie i wspominali akcje z ubiegłych lat.
O godz. 17.00 na sali widowiskowej zasiedli instruktorzy, kadra, uczestnicy Akcji oraz zaproszeni goście. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentowały panie: Wicedyrektor Departamentu Analiz i Nadzoru Agata Furgała oraz Naczelnik Elżbieta Rusiniak. Otwarcie Akcji swoją obecnością uświetnili również:

 • Zastępca Komendanta Głównego Policji gen. Waldemar Jarczewski,
 • Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy Karolina Malczyk-Rokicińska,
 • Dyrektor Biura Prewencji insp. Michał Czeszejko-Sochacki,
 • Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Tadeusz Bereda,
 • Starosta Powiatu Pruszkowskiego Elżbieta Smolińska,
 • Dyrektorzy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” – Ryszard Grąbkowski i Bogusław Kołodziejczyk,
 • autor kampanii „Kocham nie biję, kocham reaguję” – Konrad Wojterkowski.

Uroczystość rozpoczęła Aleksandra Grudzińska piosenką z repertuaru Czesława Niemena „Obok nas”. Następnie wystąpili: Agnieszka Rawdo, która wraz z grupą przyjechała na Przystanek PaT z Wilna oraz polski Michael Jackson - trzynastoletni Marcin Małecki talent taneczny odkryty podczas wrocławskiego konkursu „Slummer 2010”. Po tym występie Szef Akcji zaprosił na scenę Paulinę Grabowską, nastoletnią mieszkankę miejscowości Grunwald, która kilka dni temu w programie „TVN Uwaga” opowiadała o swoich marzeniach o występie na estradzie. Za sprawą PaTu pragnienie to się urzeczywistniło. Przy akompaniamencie zespołu na czele z Robertem Osamem Paulina zaśpiewała piosenkę „Dmuchawce, latawce, wiatr”. Były gromkie brawa, prezenty dla młodej wokalistki i łzy wzruszenia mamy Paulinki, który przyjechała do na tę uroczystość razem z córką.

Ważnym punktem programu było wręczenie statuetki Filar PaT 2010. Otrzymał go Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca Mazowsze. Pięć uderzeń w gong obwieściło oficjalne otwarcie V Przystanku PaT.
Pierwszy przystankowy wieczór i noc były pełne artystycznych atrakcji od występu polsko-niemieckiego campu teatralno-muzycznego Bernarda Szulca z Berlina po spektakle z Garwolina, Siedlec i Bytomia. A to dopiero początek….


Drugi dzień Akcji przyniósł kolejne atrakcje: warsztaty artystyczne, profilaktyczne, teatr letni i spektakle po północy


Czwartkowy poranek. Trzeba wybrać warsztaty artystyczne. Na co się zdecydować mając do wyboru 21 warsztatów, wśród nich dobrze znane z poprzednich lat, jak również zupełnie nowe, m.in.: capoeirę, HIP-HOP’ową mowę, kostium i sztukę kulinarną.
Po obiedzie rozpoczęły się warsztaty profilaktyczne, w ramach których zaprezentowały się grupy teatralne z Brwinowa (ze spektaklem „Wybór”), Włocławka (ze spektaklem „Los”) i Garwolina (ze spektaklem „Szlaban”). Ta część warsztatów zakończyła się filmem „Haluniada” grupy KAMERAKCJA w reżyserii Tadeusza Łysiaka. Podczas warsztatów odwiedził nas również gość specjalny – poseł Europarlamentu Paweł Zalewski.
W Teatrze Letnim uczestnicy Akcji obejrzeli dwa spektakle o zupełnie odmiennej stylistyce. Sztuka „Nihil obstat” w wykonaniu teatru Scena KOTŁOWNIA z Ostrowi Mazowieckiej to psychologiczna opowieść o różnym spojrzeniu na życie dwóch więźniów. Natomiast „Epopeja” Kompanii Teatralnej MAMRO z Warszawy to wysokiej klasy komedia. Oba przedstawienia zostały entuzjastycznie przyjęte przez widownię.
W ramach rozmów filozoficznych grupa teatralna MIMOCHODEM z Bartoszyc pokazała spektakl „Weronika postanowiła umrzeć”. W programie znalazło się również przedstawienie „Zanim postanowisz odejść...” Kawiarenki Literacko-Teatralnej TO i OWO z Siemianowic Śląskich. Prezentacje teatralne zakończył niezmordowany teatr FANUM z Siedlec, który o 2.00 zagrał swój spektakl „Życie do natychmiastowego użytku”. Gratulujemy wytrwałości.


Trzeci dzień Akcji okazał się bardzo pracowity dla PaTowiczów


Po przedpołudniowych warsztatach część uczestników wyruszyła do Pruszkowa, by tam wziąć udział o godz. 13.00 w uroczystości odsłonięcia pomnika poświęconego policjantom pełniącym służbę na terenie Powiatu Pruszkowskiego, pomordowanym przez NKWD w Katyniu w 1940 roku. Młodzież aktywnie włączyła się w to działanie, prezentując specjalnie przygotowany na tę okoliczność program artystyczny. Do wszystkich przystankowych warsztatów można więc dopisać jeszcze jedną naukę – lekcję patriotyzmu.
Każdego dnia do bazy Przystanku PaT przyjeżdżają nowi goście. Dziś odwiedzili nas m.in.: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski, Dyrektor Teatru Starego w Krakowie Mikołaj Grabowski oraz Prezes Fundacji Kidprotect.pl Jakub Śpiewak.

Po południu zaprezentowały się kolejne teatry profilaktyczne: z Rudy Śląskiej (“Dzwonek II”), Bartoszyc (“Cali w spadaniu”), Bielska Podlaskiego (“Kto pierwszy rzuci kamień”), Ostrołęki (“Przebudzenie”) oraz Inowrocławia (“Tik, tak”). Grupa ze Świnoujścia pokazała najnowszy film pt. “Don't drink and drive”. Z uczestnikami warsztatów profilaktycznych spotkał się również Adam Szymura – twórca terapeutycznego teatru więziennego w Gliwicach.

Wieczór zarezerwowany był dla wspaniałego wokalisty, autora muzyki do hymnu Przystanku PaT i wielkiego przyjaciela Akcji – Jarosława Chojnackiego. Żadne słowa nie są w stanie oddać tego, co działo się na wypełnionej po brzegi sali. Koncert tradycyjnie zakończyła piosenka “Nie wracajmy jeszcze na ziemię” odśpiewana przez blisko tysięczną widownię.

A już jutro wielki finał w Warszawie. Zapraszamy pod Pałac Kultury i Nauki od strony al. Jerozolimskich. Przyjdź! Poczuj! Podaj dalej!
PIERWSZY TAKI FINAŁ – ŚWIĘTO POLICJI I PaT W JEDNYM
Przedpołudnie minęło pod znakiem wielkich przygotowań do Finału Przystanku PaT. Następnie 7 autobusów MZA przewiozło uczestników Akcji do Warszawy, gdzie pod Pałacem Kultury i Nauki trwała przygotowana przez Komendę Stołeczną Policji interaktywna wystawa „Twoja Policja”.
Punktualnie o godz. 14:00 uwerturą patriotyczną w wykonaniu uczestników Przystanku PaT rozpoczęła się uroczystość obchodów Święta Policji. Przed estradą zasiedli znakomici goście, m.in.:

 •  Marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna,
 •  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miller,
 • Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Adam Rapacki,
 • Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Stanisław Koziej,
 • Komendant Główny Policji gen. insp. Andrzej Matejuk,
 • Wiceprezydent m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz,
 • Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ludwik Rakowski.

Oprócz odznaczeń państwowych, resortowych oraz awansów na wyższe stopnie oficerskie, zostały też wręczone nagrody pięciu laureatom konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Szef polskiej Policji w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na inną niż zwykle formułę Święta Policji. – Chcemy pokazać Policję przez pryzmat społeczny. Dziś nagrody dostaną ci policjanci, którzy pomagali ludziom. To także dialog z młodymi ludźmi – mówił, nawiązując do Finału V Przystanku PaT. Wkrótce na estradzie pojawili się uczestnicy 10 przystankowych warsztatów, którzy zaprezentowali efekty swojej pracy z instruktorami. Pokazy zakończył odśpiewany wspólnie hymn Przystanku PaT, który był jednocześnie początkiem koncertu Jarosława Chojnackiego. Tego wieczoru wystąpili również: Jerzy Filar (z towarzyszeniem Floriana Ciborowskiego), zespół Czerwony Tulipan i zespół Meltrad. Wulkan pozytywnej energii na estradzie i szaleństwo przed nią – tak w skrócie można podsumować Finał V Przystanku PaT.

Po powrocie do Karolina – ciąg dalszy finałowych atrakcji artystycznych. Najpierw spektakl „Thanatos” teatru Azyl z Inowrocławia, później kolejne pokazy warsztatowe, „wielkie czytanie”, oficjalne zakończenie Akcji, a po północy koncert warsztatów wokalnych, który co roku kończy się o świcie.
 

V Przystanek PaT Karolin / Brwinów / Pruszków / Warszawa 2010

Chcemy siebie odnajdywać. Zapraszamy na V Przystanek PaT.


Przepraszamy Wszystkich, którzy w tym roku nie dostali się na Przystanek PaT. Jeżeli mimo tego nie zabraknie Wam fantazji zapraszamy baz żadnych ograniczeń na WIELKI FINAŁ AKCJI , który odbędzie się w Warszawie, w dniu 24 lipca (uwaga zmiana) o godz. 14.00 przed PKiN po stronie Al. Jerozolimskich (Dworzec PKP Warszawa Śródmieście).


Zmniejszenie bazy logistycznej Akcji spowodowane jest wycofaniem się Impresariatu PaT ze współpracy z Zespołem Szkół w Otrębusach. Baza logistyczna V Przystanku PaT zostanie zlokalizowana w całości na terenie parkowo-pałacowym Matecznik Mazowsze Centrum Folklorystyczne, siedziba PZLPiT Mazowsze – Karolin. Panowie Dyrektorzy - jesteście Wielcy !!! Dziękujemy za Waszą piękną postawę wiary w młodzież jej kreatywność i odpowiedzialność.


Ad rem.

Oto wykaz warsztatów artystycznych, a także informacje dotyczące zawodowych instruktorów, którzy je poprowadzą.
Poniżej szczegółowy program V Przystanku PaT - po aktualizacji 7 lipca br. Organizator zastrzega sobie prawo do jego modyfikacji.

 

Organizator Akcji :

Komenda Główna Policji w ramach programu edukacyjno-profilaktycznego „Profilaktyka a Ty”
 

Współorganizatorzy :

1. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
2. Komenda Stołeczna Policji
3. Centrum Promocji Kultury Regionalnej i Narodowej – siedziba Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego
4. Stowarzyszenie Akademia Wilanowska w Warszawie


Partnerzy Akcji :

 1. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”
 2. Biuro Polonii Senatu RP
 3. Mazowiecki Urząd Marszałkowski
 4. Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej
 5. ZG NSZZ Policjantów
 6. Ministerstwo Edukacji Narodowej
 7. Ministerstwo Obrony Narodowej
 8. Ministerstwo Rolnictwa
 9. Komenda Główna Straży Granicznej
 10. Mazowiecka Komenda Wojewódzka Policji z siedzibą w Radomiu
 11. Wielkopolski Urząd Marszałkowski
 12. Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski
 13. Mazowieckie Kuratorium Oświaty
 14. Podlaskie Kuratorium Oświaty
 15. Warmińsko-Mazurskie Kuratorium Oświaty
 16. Śląskie Kuratorium Oświaty
 17. Polski Związek Krótkofalowców
 18. Starostwo Powiatu Pruszkowskiego
 19. Urząd Gminy Brwinów
 20. Gminny Ośrodek Pracy z Rodziną w Brwinowie
 21. WSPR Pedagogium w Warszawie
 22. Akademia Podlaska w Siedlcach
 23. Zarząd PKP
 24. Zarząd MZA Warszawa


   

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

dla uczestników V Przystanku PaT
prowadzone przez zawodowych instruktorów

 

 

 1. Teatralne – Roman Holc (aktor i reżyser teatralny)
  Katarzyna Kotowska (pisarka, krytyk literacki, scenograf)
 2. Rozmowy filozoficzne – Adam Szwedka (moderator rozmów, filozof,
  etyk, pedagog)
 3. Wokalne – Robert Osam (multiinstrumentalista, aranżer, pedagog)
  Katarzyna Idzikowska (wokalistka, trener emisji głosu, aktorka)
 4. Bębniarskie – Marta Schuberg / Niemcy (kompozytorka, pedagog muzyczny)
 5. Capoeira i taniec z maczetami – Ricardo Marques / Brazylia (instruktor tańca,
  muzyk, trener capoeiry)
 6. Tańca nowoczesnego – Mariusz Mario Jasuwienas i Magdalena Góra
  (instruktorzy, pedagodzy, choreografowie)
 7. Tańca towarzyskiego – Jarosław Chodyra (dyplomowany instruktor
  tańca towarzyskiego)
 8. Baletu współczesnego – Zbigniew Czapski – Kłoda (artysta-tancerz Polskiego
  Baletu Narodowego w Warszawie)
 9. Plastyczne – Andrzej S. Grabowski (artysta plastyk, twórca happeningów
  plastycznych, edukator artystyczny)
 10. Dramy – Elżbieta Kołodziej Kiska (filolog, dziennikarka, wokalistka,
  licencjonowany instruktor dramy)
 11. Literackie – Krzysztof Cezary Buszman (poeta, autor tekstów piosenek
  oraz hymnu Przystanku PaT)
 12. Dziennikarskie – Elżbieta Golińska (dziennikarka niezależna, autorka
  i realizatorka programów szkoleniowych)
 13. Wywiedzione ze słowa (recytacja) – Piotr Wawer (aktor)
 14. Komiksu – Roland Łukasiewicz (doktor socjologii, adiunkt, plastyk
  wykładowca akademicki,)
 15. Teatru iluzji – Tomasz Bieliński (instruktor, aktor-iluzjonista)
 16. HIP HOP ’ owa mowa – Dariusz Maciak „Ufok” i Kamil Brzozowski „Rogal”
  (raperzy, muzycy)
 17. Wizażu – Matylda Chodyra (dyplomowana wizażystka)
 18. Kostiumu – Katarzyna Czacka (kostiumolog, plastyk, scenograf,)
 19. Sztuki kulinarnej – Paweł Loroch (dziennikarz pytania na śniadanie TVP 2
  i Antyradia, podróżnik, ekspert kulinarny)
 20. Techniczne – Bolesław Scholl (pedagog, mistrz oświetlenia i realizator dźwięku)
 21. Krótkofalarskie – Wiesław Paszta (instruktor krótkofalarstwa, dziennikarz)

 

Uwaga!

Na początku lipca podane zostaną szczegółowe informacje dotyczące udziału w warsztatach wskazane przez instruktorów.

 

 

 

 

 

P R O G R A M


Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjno – Profilaktycznej

V PRZYSTANEK PaT

z udziałem młodzieży polonijnej z Niemiec, Litwy i Ukrainy

Karolin/Brwinów/Pruszków/Warszawa

2010
 

 


19 – 20 lipca (poniedziałek, wtorek)

dni kwatermistrzowskie przygotowania logistycznego V Przystanku PaT / grupa sztabowa
(19 lipca, godz. 20.00 – odprawa sztabowa)
 

 

21 lipca (środa)

9.00 – 13.00 – przywitanie uczestników Akcji – punkty na Dworcu PKP Warszawa Centralna,
WKD Otrębusy oraz w miejscu Akcji / PaTrol

– rejestracja grup i uczestników indywidualnych (pakiet uczestnika, zakwaterowanie,
wyżywienie) / Biuro Akcji

14.00 – obiad


17.00 – uroczyste otwarcie V PRZYSTANKU PaT:

 • koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Policji
 • spoty promocyjne V Przystanku PaT
 • przywitanie gości i uczestników Akcji / grupy / miasta
 • występ artystyczny gości z Ukrainy
 • przedstawienie gospodarzy Akcji
 • przedstawienie kadry Akcji
 • ogłoszenie III edycji konkursu „Uczmy się PaTrzeć” na scenariusz spektaklu edukacyjno-profilaktycznego
 • kontynuacja z IV Przystanku PaT projektu Karoliny Bąkowskiej „Jak zmieniać świat na lepsze”
 • spektakl „Sekret” teatru MAŁA RĘKAWICZKA z Garwolina, dwukrotnego laureata miejskiego festiwalu teatrów profilaktycznych
 • prezentacja instruktorów warsztatów artystycznych, liderów i koordynatorów PaT
 • hymn Przystanku PaT

18.15 – spotkanie z aktorami współdziałającymi z Konradem Wojterkowskim – autorem kampanii „Kocham nie biję”, „Kocham reaguję”. Zaproszenie przyjęli: Piotr Adamczyk, Mikołaj Grabowski, Tomasz Karolak

19.00 – kolacja – I tura
19.30 – kolacja – II tura

 

TEATR LETNI

20.00 – przedstawienie regulaminu i programu Akcji
– spotkanie z instruktorami warsztatów artystycznych (podział na grupy warsztatowe)


XVIII polsko-niemiecki camp teatralno-muzyczny Bernarda Szulca z Berlina:

20.45 – SPEKTAKL „I like Chopin”
21.30 – przerwa
21.45 – KONCERT
22.30 – rozmowa z reżyserem Bernardem Szulcem oraz uczestnikami projektu
 

PROGRAM NOCĄ

23.15 – rozmowy filozoficzne

0.00 – zdjęcia z dnia /serwis fotograficzny Akcji

0.30 – „Pif, Paf! Jesteś trup!” teatr FANUM z Siedlec

2.00 – „Lęki poranne” teatr JaCy My przy Klubie Kontra w Bytomiu

3.00 – zakończenie programu dnia

 


22 lipca (czwartek)

8.00 – śniadanie – I tura
9.00 – śniadanie – II tura

10.00 – 13.00 – warsztaty artystyczne

11.00 – 12.00 – spotkanie z Adamem Szymurą twórcą terapeutycznego teatru więziennego w Gliwicach

12.00 – 12.30 – spotkanie szefa Akcji i sztabu Przystanku PaT z opiekunami grup

13.30 – obiad – I tura
14.30 – obiad – II tura

16.00 – warsztaty profilaktyczne :
 

 • „Wybór” grupa teatralna z Brwinowa

 • „Rozbite szyby” grupa teatralna klasy policyjnej ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gromniku dwukrotnych zdobywców Grand Prix w kategorii spektakl edukacyjno-profilaktyczny Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych w Pile
   
 • „Los” laureat przeglądu spektakli profilaktycznych we Włocławku

 • zapowiedź wieczornego spotkania autorskiego z Tomaszem Łysiakiem
   
 • "Haluniada" amatorska grupa filmowa KAMERAKCJA, film w reżyserii Tadeusza Łysiaka

 • „Szlaban” teatr MAŁA RĘKAWICZKA z Garwolina, dwukrotny laureat miejskiego festiwalu teatrów profilaktycznych

   

18.30 – kolacja – I tura
19.00 – kolacja – II tura


TEATR LETNI

20.15 – „Nihil obstat” – teatr KOTŁOWNIA z Ostrowi Mazowieckiej

21.15 – spotkanie autorskie z Tomaszem Łysiakiem autorem trylogii „Kroniki szalbierskie”, dziennikarzem Radia Wawa

22.00 – „Epopeja”(komedia) Kompania Teatralna MAMRO z Warszawy

 

PROGRAM NOCĄ

23.15 – rozmowy filozoficzne

23.15 – „Weronika postanowiła umrzeć” teatr MIMOCHODEM, laureat przeglądu teatralnego „Błękitny profil” w Bartoszycach
0.00 – zdjęcia z dnia

0.30 – „Zanim postanowisz odejść ...” kawiarenka literacko-teatralna TO i OWO z Siemianowic Śląskich

2.00 – „Życie do natychmiastowego użytku” teatr FANUM z Siedlec

3.00 – zakończenie programu dnia
 

 

23 lipca (piątek)

8.00 – śniadanie – I tura
9.00 – śniadanie – II tura

10.00 – 13.00 – warsztaty artystyczne

10.30 – 11.00 – spotkanie szefa Akcji i sztabu Przystanku PaT z opiekunami grup

11.00 – 12.00 – „Teatr w ruchu amatorskim” spotkanie z reżyserem Staszkiem Dembskim,
twórcą teatrów młodzieżowych w Krakowie i Warszawie


13.30 – obiad – I tura
14.30 – obiad – II tura

13.00 – 15.00 – uroczystość patriotyczna w Pruszkowie z udziałem przedstawicieli V Przystanku PaT, poświęcona 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

16.00 – warsztaty profilaktyczne :

 

 • „Dzwonek II” realizowany w programie „Profilaktyka a Sztuka” w Rudzie Śląskiej

 • „5 minut dla resocjalizacji” rozmowa z Adamem Szymurą twórcą terapeutycznego teatru więziennego w Gliwicach
   
 • „Cali w spadaniu” grupa teatralna TymCzasem z Bartoszyc

 • „Kto pierwszy rzuci kamień …” grupa teatralna z Bielska Podlaskiego laureat 8. edycji podlaskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych w Białymstoku „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi”
   
 • film „DON’T drink and drive ” grupy PaT ze Świnoujścia

 • „Tik, tak” teatr TAM z Inowroclawia, laureat II Wojewódzkiego Profilaktycznego Festiwalu Teatralnego „poPaTrz” w Inowrocławiu

 

18.30 – kolacja – I tura
19.00 – kolacja – II tura


TEATR LETNI


20.15 – próba złożeniowa koncertu finałowego uczestników warsztatów artystycznych

KONCERT

22.00 – koncert jubileuszowy – JAROSŁAW CHOJNACKI,
kompozytor hymnu Przystanku PaT do tekstu Krzysztofa C. Buszmana

 

PROGRAM NOCĄ

23.15 – rozmowy filozoficzne

0.00 – zdjęcia z dnia

0.30 – „Thanatos” teatr AZYL z Inowrocławia

2.00 – „Przebudzenie” grupa teatralna ALTERNATYWA z Ostrołęki

3.00 – zakończenie programu dnia


24 lipca (sobota)

8.00 – śniadanie I tura
9.00 – śniadanie II tura

Uwaga!
Podczas śniadania wydany zostanie obiad w postaci suchego prowiantu.


10.00 – przygotowanie logistyczne do wyjazdu na finał Akcji

11.00 – wyjazd z Karolina do centrum Warszawy

12.00 – otwarcie interaktywnej wystawy „Twoja Policja”
– próba generalna do koncertu finałowego V Przystanku PaT (estrada, przed Dworcem PKP Warszawa Śródmieście)

14.00 – FINAŁ V Przystanku PaT w centrum Warszawy
(Al. Jerozolimskie, PKiN po stronie Dworca PKP Warszawa Śródmieście)
 

 • patriotyczna uwertura finału
   
 • wystąpienie Komendanta Głównego Policji
   
 • część oficjalna poświęcona 91. rocznicy powstania Policji
   
 • finał plebiscytu „Policjant, który mi pomógł”
   
 • wystąpienie Premiera Rządu RP

 • wręczenie „Filarów PaT”
   
 • koncert finałowy uczestników warsztatów artystycznych V Przystanku PaT
   
 • hymn Przystanku PaT

   

16.00 – przerwa techniczna

16.15 – koncert Jarosława Chojnackiego, Jerzego Filara oraz zespołów MELTRAD i CZERWONY TULIPAN

19.00 – powrót do bazy Akcji

20.00 – kolacja I tura
20.30 – kolacja II tura

 

22.00 – oficjalne zakończenie V Przystanku PaT w bazie Akcji

0.00 – pokaz zdjęć i filmów z Akcji
1.00 – nocny koncert warsztatów wokalnych (do świtu)


25 lipca (niedziela)

9.00 – śniadanie
– wyjazd uczestników Akcji

14.00 – obiad / grupa sztabowa
– wyjazd grupy sztabowej Akcji
 

 

 
 
16 czerwca minął termin zgłoszeń grupowych przez liderów programu PaT.

Zgłoszenia indywidualne na V Przystanek PaT przyjmowane będą od osób z całej Polski, które ukończyły 17 rok życia. Zgłoszenie należy przesłać bezpośrednio do Impresariatu PaT w Warszawie wyłącznie na adres pat@policja.gov.pl w dniu 16 czerwca br. W tym roku dysponujemy tylko 50 miejscami dla zgłoszeń indywidualnych.
O przyjęciu na Akcję decyduje kilka czynników :

 • kolejność zgłoszeń,
 • miejscowość, w której mieszkasz/lub się uczysz-studiujesz (preferujemy miejscowości, w których nie działają grupy programu PaT),
 • jedno zdanie, które napiszesz o sobie

Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, województwo, telefon /e-mail kontaktowy.
W dniu 18 czerwca br. powiadomimy drogą e-mailową wyłącznie te osoby, które znajdą się na liście 50 uczestników indywidualnych V Przystanku PaT.

Informacje dla uczestników V Przystanku PaT.
 

 1. Jeżeli spakowałeś już piwo do plecaka, to nie przyjeżdżaj! Dokonałeś złego wyboru – to nie ta impreza!
 2. Jeżeli myślisz tak samo (patrz pkt. 1) i w świecie sztuki czujesz się u siebie, to zapraszamy
 3. Zakwaterowanie tradycyjnie bezpłatne, w wojskowych namiotach na policyjnych materacach w cywilnych (własnych) śpiworach.
 4. Jeżeli nie ukończyłeś 18 roku życia, pamiętaj, żeby w dniu przyjazdu na Akcję mieć przy sobie PZPR czyli Pisemną Zgodę Prawnych Rodziców. Koniecznie!!!
 5. Przezorny zawsze ubezpieczony – ubezpieczenie we własnym zakresie!
 6. Służba PaTrolowa przywita Cię w dniu 21 lipca od godziny 9.00 do godziny 13.00 na Dworcu PKP Warszawa Centralna, Dworcu WKD Otrębusy oraz w miejscu Akcji.
  ADRES :

  Matecznik Mazowsze Centrum Folklorystyczne
  Siedziba PZLPiT Mazowsze – Karolin,
  w Karolinie - 500 metrów od Zespołu Szkół w Otrębusach
  ul. Świerkowa 2
 7. Oferujemy Tobie :
  świat wolny od przemocy i uzależnień,
  zawodowych instruktorów warsztatów artystycznych,
  podróż PaTociągiem na finał Akcji w centrum Warszawy,
  prezentacje najciekawszych inicjatyw profilaktycznych z kraju połączone z warsztatem dobrego słowa,
  koncerty i spektakle w Teatrze Letnim,
  nocne rozmowy filozoficzne,
  teatr po północy,
  spotkania z ludźmi sztuki,
  media PaT (gazeta, radio, telewizja, komiks),
  ochronę PaTroli i patroli,
  troskliwą opiekę medyczną,
  odnalezienie bratnich dusz !!!
   
 8. Kto szukał ten znajdzie na Przystanku płytę Jarosława Chojnackiego do tekstów Krzysztofa Cezarego Buszmana „Zabijanie czasu” (m.in. z naszym hymnem „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”). Specjalnie dla Ciebie w najniższej cenie!
  W tym roku, na V Przystanek PaT, od 21 do 25 lipca możemy przyjąć tylko 1000 uczestników.
  To pierwszy jubileusz a przy tym swoista forma wyróżnienia i WIELKIEGO DZIĘKUJĘ, dlatego na V PPaT zapraszam przede wszystkim grupy i osoby zaangażowane w program PaT przez 5 lat naszej działalności. Tegoroczne zasady zgłaszania udziału w Przystanku – poniżej.

  Wielki Finał V Przystanku PaT Warszawa 2010

Dosłownie wszystkich! - zapraszam na Wielki FINAŁ V Przystanku PaT (próby, finał i koncert) 24 lipca w godz. 15.00 – 20.00 w Warszawie przed dworcem PKP Warszawa Śródmieście (okolice Pałacu Kultury i Nauki od strony Al. Jerozolimskich) i na jego dachu!
Na FINAŁ nie ma zgłoszeń, biletów i wejściówek, nie ma też żadnych ograniczeń wiekowych czy ilościowych. Każdy jest mile widziany!
Uwaga!


W przyszłym roku Przystanek PaT planowany jest na kilka tysięcy osób – miejsc powinno wystarczyć dla wszystkich zainteresowanych!

Grzegorz Jach

 

 

 

Z a s a d y  z g ł o s z e n i a   n a   V  P r z y s t a n e k   P a T  w  2 0 1 0  r o k u

 

 

 1. Zgłoszenia udziału w V PPaT przyjmują wyłącznie liderzy PaT, a w przypadku braku lidera - koordynatorzy programu PaT w Twojej miejscowości. Liczbę miejsc, którą dysponuje lider/koordynator, określa Impresariat PaT.  Kontakt

 

2.      UWAGA! W 4 województwach (zachodniopomorskie, wielkopolskie, śląskie i kujawsko-pomorskie) zgłoszenia przyjmują wyłącznie liderzy wojewódzcy poprzez liderów miejskich lub bezpośrednio. Kontakt

 

3.      Liderzy PaT lub w przypadku braku lidera, koordynatorzy przyjmują zgłoszenia od 20 maja do 15 czerwca, po czym nastąpi analiza zgłoszeń przez Impresariat PaT i zamknięcie list.

 

 1. Od 20 maja do 15 czerwca Impresariat PaT w Warszawie przyjmuje zgłoszenia zaproszonych na V Przystanek PaT laureatów regionalnych festiwali lub przeglądów teatrów profilaktycznych. Zaproszenie, które otrzymaliście ze strony Impresariatu PaT, wymaga od Was potwierdzenia drogą internetową udziału w Przystanku. Brak potwierdzenia we wskazanym terminie uważany będzie za rezygnację z zaproszenia do udziału w Przystanku. Kontakt

 

 1. Od 20 maja do 15 czerwca Krajowy Koordynator PaH, dh phm Anna Hilaruk, przyjmuje zgłoszenia  harcerzy z dowolnych organizacji harcerskich uczestniczących w projekcie Profilaktyka a Harcerstwo lub działających w Harcerskiej Służbie Porządkowej. Kontakt 

 

 1. Od 20 maja do 15 czerwca Impresariat PaT przyjmuje zgłoszenia studentów uczelni współdziałających z programem PaT, którzy zamierzają podczas Przystanku odbyć praktyki studenckie (zaliczamy 100 godzin praktyk) lub uczestniczyć w Akcji bez zaliczania praktyk. Zgłoszenia studentów przekazuje do Impresariatu PaT na liście zbiorczej koordynator programu PaT w uczelni. W uzasadnionych przypadkach przyjmujemy zgłoszenia indywidualne. Wysyłane przed 20 maja osobiste korespondencje (za które bardzo dziękujemy!) nie będą brane pod uwagę. Studentów prosimy o ponowne zgłoszenia zgodne z przedstawionymi ZASADAMI. 

 

 1. Po 15 czerwca 2010 roku Impresariat PaT na stronie www.pat.policja.gov.pl poda dokładną liczbę miejsc (przewidujemy około 100) oraz datę i godzinę otwarcia listy zgłoszeń indywidualnych dla osób z kraju, które ukończyły 17 lat. Decydować będzie kolejność zgłoszeń, przyjmowanych wyłącznie drogą internetową, do wyczerpania limitu miejsc. W ubiegłym roku z tej formy zgłoszenia skorzystało 178 osób.

 

 1. W tegorocznym Przystanku weźmie również udział młodzież polonijna z Niemiec, Białorusi i Ukrainy. Informacji dotyczących zgłoszeń młodzieży polonijnej udziela Impresariat PaT.

 

 1. Szczegółowe informacje dotyczące programu, instruktorów prowadzących warsztaty oraz logistyki Akcji pojawiać się będą na bieżąco na naszej stronie internetowej w zakładce Przystanek PaT.

 

 1. Szczegóły dotyczące głównej bazy warsztatowej Przystanku znajdziecie na stronie: http://www.mazowsze.waw.pl/

 

 

Impresariat PaT

Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej.

 

GALERIE ZDJĘĆ V Przystanek PaT Karolin/Warszawa 2010

» Przystanek

» Finał

» Rozpoczęcie

Powrót na górę strony