DOBRZEJEWICKA NOC PEŁNA WRAŻEŃ - SymPaTycy - Profilaktyka a Ty

DOBRZEJEWICKA NOC PEŁNA WRAŻEŃ

Program "Profilaktyka a Ty" zatacza coraz szersze pogodne kręgi na Kujawach

Program "Profilaktyka a Ty" zatacza coraz szersze pogodne kręgi na Kujawach. Dzięki inicjatywie Pani Kurator Anny Łukaszewskiej i działaniom SymPaTyków powstaje coraz silniejsza społeczność promująca modę na życie bez uzależnień.

Noc  Profilaktyki – I Lokalny Przystanek PaT,  który miał miejsce     30/31.05.2014 r. w Zespole Szkół w Dobrzejewicach, zapewne zapisze się            w pamięci uczestników na długo. Wszystko zaczęło się o godz. 17, kiedy społecznościowym tańcem na dziedzińcu szkolnym – belgijką – rozpoczął się artystyczny wieczór.

Dyrektor Janusz Iwański wraz z prowadzącymi nauczycielami – p. Iwoną Partyką z ZS w Czernikowie oraz p. Grzegorzem Szulcem z ZS w Dobrzejewicach – otworzył imprezę oraz przywitał zaproszonych gości i młodych uczestników. Słowa akceptacji i poparcia tego typu twórczych działań skierowali do nich: Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty Pani Anna Łukaszewska oraz Wójt Gminy Czernikowo  Pan Zdzisław Gawroński, którzy następnie wręczyli nagrody uczestnikom konkursów o tematyce prozdrowotnej oraz związanej z uzależnieniami.

Do Dobrzejewic przyjechało wielu wspaniałych gości, m.in.: Edmund Rydzewski z Toruńskiego Stowarzyszenia  Pomocy Szkole, Ireneusz Lewandowski – Komendant Policji w Lubiczu Górnym, Kierowniczka Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Dobrzejewicach – Katarzyna Kosińska, Dyrektorki Zespołów Szkół w Brzozówce i w Osieku – Anna Koźlikowska i Katarzyna Wachowska, oraz członkowie grupy SymPaTycy -  Ewa Ankiewicz – Jasińska – Dyrektorka Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy, Marek Dobucki – Dyrektor Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy.                                                                                                                                  

Entuzjastycznie zaśpiewano piękny hymn PaT Jarosława Chojnackiego „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”. Zgodnie ze słowami refrenu:

Nie wracajmy jeszcze na ziemię
W brokacie gwiazd nam do twarzy
Pobujajmy jeszcze w obłokach
W obłokach najlepiej się marzy

uczestnicy oderwali się od codzienności dzięki bardzo ciekawym warsztatom: fotograficzno – filmowym, wokalnym, fitness, tanecznym, decoupage, graffiti, beat-box, dwa ostatnie prowadzone przez uczniów szkoły Gospodarzy– Sebastiana Nadachewicza i Mateusza Mazurkiewicza.

Po krótkiej przerwie oraz kolacji wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej, aby wziąć udział w zajęciach z rappedagogii prowadzonych przez Dobromira Makowskiego z Pabianic. Jego świadectwo wiary wzbogacone rapowaniem głęboko poruszyło słuchaczy, czego dowodem były łzy na twarzach młodych ludzi.

Bardzo emocjonującym momentem były prezentacje warsztatowe oraz festiwal talentów, który trwał do północy. Na zakończenie młodzież razem z p. Dyrektorem Januszem Iwańskim rozegrała mecz piłki nożnej pod gołym niebem na Orliku obok szkoły. Mecz zakończył się ok. godziny 1.00, a potem jeszcze – rozmowy i śpiewy trwały do rana.

Koordynatorkami akcji były nauczycielki z ZS w Dobrzejewicach - Agnieszka Koepke, Magdalena Motyka, Agnieszka Trojan oraz nauczycielki z ZS w Czernikowie- Jadwiga Padlewska, Iwona Partyka, Agnieszka Pankowska.

Powrót na górę strony