Wigilia społeczności PaT - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Wigilia społeczności PaT

Data publikacji 17.12.2011

Ponad 300 PaTowiczów przełamało się opłatkiem w siedzibie Impresariatu PaT w Warszawie

Uczestnicy spotkania przyjechali z 30 miast: Świnoujścia, Inowrocławia (AZYL i MORO), Poznania, Bydgoszczy, Bartoszyc, Olsztyna, Nidzicy, Siemiatycz, Szczytna (WSPol), Radomia, Nowego Miasta, Ostrołęki, Kadzidła, Płocka, Gostynina (z burmistrzem miasta!) Przysuchy, Ostrowi Mazowieckiej, Siedlec (FANUM), Sokołowa Podlaskiego (INACZEJ), Wyszkowa, Góry Kalwarii, Wrocławia, Krakowa, Bytomia, Siemianowic Śląskich, Strzelec Opolskich, Chełma, Krasnegostawu, Białobrzegów i Warszawy.

Wyjątkowym gościem był Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, który przybył z całym orszakiem Kapituły, by uroczyście i rytualnie dekorować Orderem Uśmiechu szefa PaT Grzegorza Jacha. Wniosek o nadanie Orderu napisali PaTowicze w niezwykłej kronikarskiej formie.
Opłtek poświęcił ks. Stanisław, który przybył do nas po raz pierwszy zachęcony przez Elżbietę Golińską do poznania społeczności PaT. Dziękujemy!

Nie zabrakło przedstawień teatralnych aktorów z Sokołowa i Inowrocławia, redaktorów radia TRAP, muzyki Alka Pietrzaka, wspólnego koncertowania z Robertem Osamem i Kasią Idzikowską oraz pomysłu na kreatywną, artystyczną noc (wszak wiadomo, że nocami nie śpimy). Tym razem kamera Tomka Pyraka w jednym ujęciu zarejestrowała przygotowaną w czasie 2 godzin choreografię i kreatywne szaleństwo, które zwie się LIB DUB. Pierwsze koty za płoty - pierwszy Lib Dub PaTu będzie można zobaczyć na naszej stronie w zakładce video.
Późnonocne spotkanie zakończyła "belgijka", hymn PaTu "Nie wracajmy jeszcze na ziemię" (słowa - K.C.Buszman, muzyka - J. Chojnacki), życzenia, nasze przytulanie i plany na nowy 2012 rok.

Integralną częścią wigilijnego spotkania była uroczystość teatru środowiska policyjnego (obecnie teatr impresaryjny) SCENA 07. Po zamknięciu siedziby teatru przy Domaniewskiej aktorzy Sceny 07 otrzymali swoje zdjęcia eksponowane przez 12 lat w galerii na piętrze.

W nowym roku planowane jest otwarcie filii Impresariatu PaT w WSNS PEDAGOGIUM w Warszawie (przy placu Bankowym - metro Ratusz). Do współpracy z uczelnią zapraszał osobiście Rektor Pedagogium prof. Marek Konopczyński.
Pracę zakończyła Rada Programowa PaT, a nowym rzecznikiem prasowym PaT została Justyna Szczęsna - lider PaT w Gostyninie (grupa ŚiO), a obecnie studentka dziennikarstwa w Warszawie o czym jeszcze napiszemy. Do pełnienia kierunkowych funkcji w Impresariacie PaT zaproszeni zostali: Sławosz Marcisz (koordynator akademicki), Hubert Prekurat (koordynator ogólnopolskiego zespołu liderów PaT) oraz Tomasz Bieliński (radio TRAP).

Mimo nieustannie prowadzonych rozmów nie została ogłoszona decyzja w sprawie organizacji VII Przystanku PaT (proponowany termin : 10 - 15 lipca 2012 roku). Zatem postawione w Ostrołęce pytanie "Quo vadis" nadal pozostaje aktualne.  

 

Zdjęcia: Andrzej Tomczuk

Powrót na górę strony