Paradygmaty współczesnej pedagogiki - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Paradygmaty współczesnej pedagogiki

Data publikacji 02.06.2009

W dniach 1-3 czerwca w Domu Pracy Twórczej „Reymontówka” w Chlewiskach k. Siedlec odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod nazwą „Paradygmaty współczesnej pedagogiki” zorganizowana przez Akademię Podlaską. Duży przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Siedlcach. W dniu 2 czerwca przedstawiciele kilkunastu uczelni wyższych z kraju i zagranicy (Białoruś, Bułgaria, Czechy, Rosja, Ukraina) mieli okazję zapoznać się z praktycznymi aspektami działań profilaktycznych realizowanych przez Policję. Obecni na konferencji goście zostali zapoznani z założeniami i sposobem realizacji programu „Profilaktyka a Teatr”. Siedlce za działalność w 2008 roku otrzymały na konferencji w MSWiA statuetkę miasta – lidera programu PaT.

W ramach konferencji odbyła się również kolejna debata programu PaT pod hasłem „Rozmawiajmy o profilaktyce”. Integralna częścią debaty było podpisanie Deklaracji Akademickiej. Do nowej inicjatywy w programie PaT przystąpiły w pierwszej kolejności: Akademia Podlaska w Siedlcach oraz WSP PEDAGOGIUM w Warszawie. Na mocy Deklaracji od października 2009 roku studenci będą mogli odbywać praktyki w ramach programu „Profilaktyka a Teatr”. Z całą pewnością to działanie otworzyło nową kartę współpracy Policji z wyższymi uczelniami. Uczestnicy debaty zostali zapoznani również z wynikami badań prowadzonych w ramach „PaT-u” na terenie kraju.


Dla pokazania praktycznego wykorzystania teatru jako narzędzia w profilaktyce, TI scena 07 z Warszawy przedstawił swoją najnowszą premierę – spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Poobiednie Igraszki”.
 

Powrót na górę strony