Ruszył projekt PaH w Sokołowie Podl. - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Ruszył projekt PaH w Sokołowie Podl.

Data publikacji 02.10.2009

„Profilaktyka a Teatr” łączy spontaniczne działania młodzieży z całego kraju. Harcerze VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego z sokołowskiego hufca ZHP, z hm. Sławomirem Tomaszewskim i phm. Anną Hilaruk na czele, opracowali projekt Profilaktyka a Harcerstwo – PaH, którego celem będzie inspirowanie wolontariackich działań harcerskich na rzecz rówieśników w całym kraju, bez względu na to, wokół której organizacji harcerskiej są skupieni.

2 października 2009 w Sokołowie Podlaskim z udziałem przedstawicieli starostwa, władz miasta i Policji z okolicznych powiatów, a także oświaty i harcerzy m.in. z Kętrzyna, Siemiatycz i Siedlec, ze szczególną obecnością Radcy Prezesa Rady Ministrów Stanisława Zduńczyka i innych znakomitych gości. Zastępca Naczelnika ZHP, hm. Krzysztof Budziński, przyjął z rąk szefa programu PaT insp. Grzegorza Jacha List Intencyjny, zapraszający do projektu PaH. List tej samej treści skierowany został do Przewodniczącego ZHR, zaś samo działanie jest otwarte na wszystkie organizacje harcerskie w Polsce.

Inicjatywę przyjęto bardzo dobrze. Członek Głównej Kwatery ZHP, hm. Grzegorz Woźniak, Komendant Hufca ZHP phm. Grzegorz Nowotniak w Sokołowie Podlaskim i jego zastępczyni, hm. Bożenna Hardej dyskutowali z gośćmi o walorach programu PaH, podkreślając spójność idei harcerskich i Programu PaT, którego hasła są niezwykle bliskie harcerskim ideom.

Elżbieta Golińska
 

Powrót na górę strony