Bytom i Bielsko-Biała na wystawie PaT - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Bytom i Bielsko-Biała na wystawie PaT

Data publikacji 15.02.2010

Ponownie rozpoczęły się prezentacje miejscowości współpracujących z programem „Profilaktyka a Teatr – Profilaktyka a Ty”. 15 lutego br. na wystawie PaT, obok Inowrocławia, zaprezentowały się: Bytom i Bielsko-Biała.

Prezentację poprowadził młodzieżowy lider programu PaT na terenie województwa – Sławosz Marcisz, twórca klubu KONTRA, który na coraz szerszą skalę realizuje działania profilaktyczne dla młodzieży. Podczas spotkania Klub Kontra zaprezentował uczniom warszawskich szkół projekt „Moja spowiedź”, który oprócz przedstawienia teatralnego, z użyciem narzędzia dramy angażuje młodzież do współtworzenia rozgrywającej się na scenie historii. Inspiracją dla spektaklu stało się opowiadanie Karoliny Surman.
Działanie na wystawie PaT okazało się wyjątkowe również z powodu obecności na widowni gościa honorowego – pani Haliny Machulskiej – wielkiego autorytetu w dziedzinie dramy – jako narzędzia edukacji dzieci i młodzieży.

Na wystawie zaprezentowane zostały również działania profilaktyczne prowadzone w Bielsku-Białej. Przedstawiła je Patrycja Kozera – lider PaT na terenie tego miasta.
 

Powrót na górę strony