Pierwsza Profilaktyczna Gra Miejska - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Pierwsza Profilaktyczna Gra Miejska

Data publikacji 19.04.2010

19 kwietnia br. w Sokołowie Podlaskim odbyła się I Profilaktyczna Gra Miejska, zorganizowana w ramach projektu „Profilaktyka a Harcerstwo” przez harcerzy VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego. Jest to pierwsza gra w Polsce, przygotowana dla uczniów szkół ponadpodstawowych.

W ramach projektu PaH, druhny i druhowie zaprosili do współpracy swoich rówieśników ze szkół ponadpodstawowych, niezrzeszonych w żadnej organizacji harcerskiej. W poniedziałkowe przedpołudnie 19 kwietnia, na ulicach Sokołowa Podlaskiego można było spotkać kilkuosobowe grupki młodzieży, która angażowała się w wykonywanie przeróżnych zadań. W grze wzięło udział trzynaście 8-10 osobowych patroli składających się z uczniów wszystkich sokołowskich szkół ponadpodstawowych. Celem przedsięwzięcia było propagowanie poprzez zabawę zdrowego, radosnego stylu życia, wolnego od uzależnień. Mecenasem Gry została Sieć Sklepów TOPAZ na czele z właścicielem Zbigniewem Paczóskim, udzielając szerokiej pomocy w organizacji gry. W organizację gry włączyli się także sokołowscy policjanci oraz strażacy.

Wyniki Gry zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 26 kwietnia o godz. 12.00 w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Wtedy też zostanie wręczona nagroda główna - statuetka przechodnia Burmistrza Miasta Sokołowa Podlaskiego oraz nagroda za konkurs plastyczny „Nie psuj mnie”. Gościem specjalnym gali wręczenia nagród będzie aktor Paweł Królikowski.

Mimo zmęczenia po pokonaniu kilometrów, trudu wykonania zadań i niesprzyjającej pogody, wszyscy doskonale się bawili. Mamy nadzieję, że również poszerzyła się wiedza uczestników na temat uzależnień i walki z nimi, a przede wszystkim zwiększyła się świadomość, że można spędzać czas w sposób twórczy i radosny, bez niszczących zdrowie używek.

Organizatorzy nie zapomnieli też o ofiarach niedawnej katastrofy pod Smoleńskiem. Uczestnicy otrzymali znicze, które zapalili przed pomnikiem gen. ks. Stanisława Brzózki - miejscu wizyty Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, dla upamiętnienia ofiar tragedii.

Dh. Magdalena Jankowska
91 SDH „Tanijas”
 

http://tanijas.pl/

 

Powrót na górę strony