PaTosfera w Toruniu - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

PaTosfera w Toruniu

Data publikacji 25.04.2015

Brawo Kujawsko – Pomorskie!

W sobotnie popołudnie 25 kwietnia 2015 roku Toruń został STOLICĄ PROFILAKTYKI w programie PaT. Przed rozpoczęciem Gali Finałowej ulicami toruńskiego jakże pięknego Rynku przeszło ponad pół tysiąca uczestników III Kujawsko - Pomorskiego Przystanku PaT oraz zaproszeni goście. Młodzież pokazała torunianom jak wielka, pozytywna siła w nich drzemie, ale i chęć do działania na rzecz wspierania swoich rówieśników – podkreślając, że najważniejsze jest bezpieczeństwo! Gorąca atmosfera obecna podczas spotkania przy pomniku Mikołaja Kopernika porywała każde pokolenie. Amazonka pani Jadwiga tańczyła na Rynku HipHop z PaTowiczami bijąc brawo i dziękując młodzieży na TAKIE wyjątkowe przeżycie. Czegoś takiego Toruń jeszcze nie widział!

W PaTosferze wraz z małżonką i córką wziął udział Sekretarz Stanu w MSW Grzegorz Karpiński. Z dziećmi przybył także Rzecznik Praw Dziecka  Marek Michalak. Panom ministrom oraz Posłom na Sejm RP towarzyszyli: Wojewoda Kujawsko- Pomorski  Ewa Mes, Naczelnik Wydziału Profilaktyki w MSW  Elżbieta Rusiniak, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty Grażyna Przasnycka, Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Policji insp. Krzysztof Zgłobicki z małżonką, Komendant Miejskiej Policji w Toruniu insp. Antoni Stramek, gospodarz miasta Wiceprezydent Andrzej Rakowicz oraz SymPaTycy
z całego województwa. Po raz pierwszy w działaniach PaTu uczestniczyli uchodźcy z Donbasu, którzy z Warmii przyjechali do Torunia. PaTowicze gestem otwartych serc przywitali rodziny uchodźców przytulając wszystkich serdecznie podczas Hymnu PaT animowanym na Rynku. Niejedna osoba miała mokre oczy ze wzruszenia kiedy Gaja ze swoim rówieśnikiem ze Wschodniej Ukrainy trzymali się za ręce, a ich pokolenie dopiero ma napisać swoją historię.  

Na czele profilaktycznego korowodu defilowała Orkiestra Reprezentacyjna Policji z Warszawy, która w podniosłej atmosferze wraz z toruńskimi policjantami prowadziła PaTosferę do IV Liceum Ogólnokształcącego, gdzie odbyła się Gala Finałowa. W trakcie przemarszu w PaTosferze, Szef Akcji insp. Grzegorz Jach  pozdrawiał mieszkańców  i turystów Torunia w imieniu ministrów, samorządowców, pedagogów, policjantów oraz PaTowiczów i SymPaTyków, którzy zachęcali wszystkich do życia wolnego od przemocy i uzależnień.

Tekst: sierż. Damian Wroczyński – zespół prasowy Impresariatu PaT

Zdjęcia: Monika Kaiser-Maciejczak, Damian Wroczyński

Powrót na górę strony