Gala Jubileuszowa 10-lecia PaT za nami - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Gala Jubileuszowa 10-lecia PaT za nami

Data publikacji 24.06.2015

11 000 osób wzięło udział w Gali Finałowej z okazji X-lecia Przystanku PaT. Muzyka, śpiew, taniec, spektakle jednym słowem pasja opanowała Stadion Narodowy w Warszawie.

Zakończyła się pierwsza część X Przystanku PaT, który od kilku godzin gości na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mowa o Gali Jubileuszowej 10-lecia PaT. Nim jednak Przystanek się rozpoczął formalności musiało stać się zadość. Mowa o dźwiękach gongu, który tym razem zabrzmiał dziesięciokrotnie. Jako pierwsza w gong uderzyła Aleksandra Nizio, która wykonała pierwszy utwór podczas gali finałowej „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena. Kolejne tony gongu wybijali Elżbieta Rusiniak z MSW, Sławosz Marcisz, Danuta Łazur, Dorota Nakonieczna, Anna Łukaszewska Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty wraz z Urszulą Augustyn Sekretarz Stanu w MEN, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski. Dziesiąte uderzenie było dziełem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztofa Gajewskiego.

Po tym uderzeniu nastąpiło prawdziwe szaleństwo z udziałem 11 000 osób zgromadzonych na Stadionie Narodowym. Zabrzmiał Hymn programu PaT, po czym scena została opanowana przez Roberta Osama i jego zespół wokalny. Swoją obecnością i dźwiękami Galę Jubileuszową 10- lecia PaT uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna Policji. Następnie na scenie pojawiły się kolejni instruktorzy, którzy od lat towarzyszą PaTowiczom. Wśród nich byli Branko Bielopotocky (Hip-Hop), Sylwia Socha (Zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (Capoeira), Sophie Kobus (Sama Brazylijska), Roman Holc (Warsztaty teatralno-lalkarskie).

Gala Finałowa była także swego rodzaju retrospekcją. Szef akcji insp. Grzegorz Jach w studiu prowadził rozmowy z udziałem młodzieży, ministrów, samorządowcami, artystów, sportowców, mundurowych, wracając do wcześniejszych Przystanków. Podczas pierwszego studia Komendant Główny Policji kierując słowa do PaTowiczów powiedział, że dają oni przykład swoim rówieśnikom, że stanowią prawdziwy potencjał do działania. Na scenie pojawił się również Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz”. Wyemitowano m.in. scenę z serialu podczas, której wcielając się w rolę komendanta, aktor mówił o programie Profilaktyka a Ty. Skoro Przystanek PaT odbywa się na Stadionie Narodowym nie mogło zabraknąć także prawdziwego mistrza sportu. Ze złotym medalem olimpijskim z Soczi do młodzieży przemówił Zbigniew Bródka.

Na X Przystanku PaT nie mogło zabraknąć spektaklu, tym razem Grupy PaT z Lęborka zrealizowała spektakl taneczno-muzyczny „Szukając siebie”. Ponadto na scenie wystąpił także zespoły Filids i Kurpianka z Kadzidła.

Kolejną częścią programu był koncert ikony PaT Jarosława Chojnackiego, po którym insp. Grzegorz Jach na scenę zaprosił sztab akcji dziękując poszczególnym osobom za lata praca na rzecz Społeczności PaT. Na zakończenie Gali po raz drugi w historii akcji odbył  się spektakl laserowo-multimedialny z „Laser Violin Show” z okazji 10-lecia PaT. Dzień pierwszy dobiegł końca. Przystanek trwa jednak dalej.

Już po północy odbył się koncert gwiazdy Gali X Przystanku Grzegorza Hyżego. Mogliśmy usłyszeć m. in. takie przeboje jak „Pusty dom”, „Wstaje” oraz „Na chwilę”. Kolejne zespoły to STO % oraz Bethel. Po godzinie 3:00 rozpoczęło się KINO profilaktyczne PaT, natomiast od godziny 6:00 rozpoczął się koncert „Warszawski Świt”, podczas którego swoje utwory zaprezentował zespół Nie oni jedni. PaTowiczów na dobre rozbudziła pierwsza podczas X Przystanku PaT Belgijka którą na płycie Stadionu Narodowego zatańczyli PaTowiecze. Kolejne godziny Przystanku rozegrały się na placach i ulicach Warszawy.

Tekst: st.asp. Sylwester Marczak - rzecznik prasowy X Przystanku PaT

Zdjęcia: Andrzej Tomczuk, Wojciech Kozioł

Powrót na górę strony