Mocarz zabija - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Mocarz zabija

Data publikacji 28.07.2015

Produkcja spotu TAKI Z CIEBIE MOCARZ

Po koniec czerwca 2015 roku do szpitali trafiło ponad 300 osób z ostrym zatruciem tzw. dopalaczami. Dopalacze, stanowią preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Ich produkcja, sprzedaż oraz reklamowanie są w Polsce ustawowo  zakazane. Większość dopalaczy ma postać tabletek lub mieszanek do palenia.

Dopalacze to trucizna i zażywnie ich może wiązać się z poważnym ryzykiem. Reagujmy, jeśli w naszym gronie ktoś zamierza zażyć te substancje i stanowczo odmawiajmy, gdy nas do tego namawia. Nie warto ryzykować własnego życia!

Stąd apel społeczności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”, szczególnie do młodych ludzi, aby nie kupowali substancji niewiadomego pochodzenia oraz do dorosłych, aby zwrócili szczególną uwagę na swoje dzieci i podopiecznych.

Spot "TAKI Z CIEBIE MOCARZ" zrealizowany został przez wolontariuszy programu "Profilaktyka a Ty” w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych "Dopalacze kradną życie". Kampania połączona jest z akcją viralową na facebook-u PaT Life’s Challenge (#PaTlifeschallenge) prowadzoną przy wsparciu programu „Razem bezpieczniej”.

W sobotę 18 lipca wystartowały przygotowania do akcji antydopalaczowej społeczności PaT. Gościem dnia w telewizji Polsat News był insp. Grzegorz Jach autor scenariusza spotu, który przedstawił przygotowania do akcji PaT Life’s Challenge. Następnie PaTowska ekipa przejechała do gminy Wyszków na realizację planu filmowego. Pierwsze ujęcia nagrano na terenie Zespołu Szkół w Leszczydole Nowinach  przy udziale młodzieży miejscowego PaTPORTu. Kolejne sceny powstały w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym  oraz przed Dworcem PKP w Wyszkowie. Zdjęcia do spotu trwały do 2.00 nad ranem następnego dnia.

PaT Life’s Challenge to akcja viralowa społeczności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Osoby nominowane, czyli wskazane przez innych internautów nagrywają sami lub ze znajomymi około 10 sekundowy film pokazujący własną pasję, kogoś lub coś ważnego w ich życiu.        

Następnie wypowiadają hasło kampanii „Dopalacze kradną życie!”.          

Nagrany film publikowany będzie na Facebooku na swoim profilu dodając opis #PaTlifeschallenge lub na fanpage-u PaT Life’s Challenge. 

Każdy z internautów nominuje do podjęcia wyzwania od 3 do 5 kolejnych osób.

 

Kampania społeczna "Dopalacze kradną życie" połączona z premierą spotu „TAKI Z CIEBIE MOCARZ” oraz akcją viralową  PaT Life's Challenge wystartują podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, która odbędzie się w środę 29 lipca 2015 roku o godzinie 11.00.

Spot „TAKI Z CIEBIE MOCARZ” został realizowany przez wolontariuszy programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” przy zaangażowaniu samorządu Gminy WYSZKÓW oraz Szpitala w Wyszkowie. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy!


Powstają także pierwsze materiały w mediach:

http://www.superstacja.tv/Wiadomosc/Taki_Z_Ciebie_Mocarz_Ze_Umierasz__Wyscig_Antydopalaczowych_Spotow,1458973/Kraj/index.html

 

Od środy 29 lipca br. zapraszamy do śledzenia fanpage na Facebooku - PaT Life’s Challenge. Dołącz do nas! Podejmij wyzwanie! Wrzuć filmik na fanpage-a! Pokaż światu, że warto ŻYĆ!


Zdjęcia: Wojciech Kozioł

Powrót na górę strony