VII Śląski Regionalny Przystanek PaT – wystartował! - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

VII Śląski Regionalny Przystanek PaT – wystartował!

Data publikacji 24.05.2016

W ramach ogólnopolskiego programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” 21 maja 2016 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej rozpoczął się VII Śląski Regionalny Przystanek PaT. Jak co roku od 7 lat na Śląsku inicjatorem Akcji jest podinsp. Krzysztof Piechaczek, natomiast koordynatorem twórczej profilaktyki rówieśniczej w Urzędzie Miasta bezpośrednio zaangażowanym w Przystanek PaT jest Zbigniew Figura.

Gospodarzem  VII Śląskiego Przystanku PaT jest  Urząd Miejski wspólnie z Komendą Miejską Policji w Rudzie Śląskiej. Akcja nie mogłaby się odbyć bez wsparcia partnerów:  Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji, Szkoły Podstawowej Nr 4 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rudzie Śląskiej.


W uroczystym otwarciu uczestniczyli:

  • Michał Pierończyk – Zastępca Prezydenta Rudy Śląskiej,
  • Grzegorz Jach – autor programu „Profilaktyka a Ty”,
  • podinsp. Krzysztof Piechaczek  -  autor programu „Profilaktyka a Sztuka”,
  • Zbigniew Figura –  koordynator programu PaT w Urzędzie Miejskim w Rudzie Śląskiej,
  • Anna Hilaruk – manager programu PaT,
  • Grażyna Kukiełka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Rudzie Śląskiej,
  • Lidia Sładkowska – Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Rudzie Śląskiej,
  • Ewa Grygar –  przedstawicielka Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej.

„Witam w Rudzie Śląskiej- w  mieście wielu możliwości. Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Przystanku PaT serdecznie dziękuję. Szczególnie witam Was – młodych ludzi. Jestem bardzo szczęśliwy, że do Rudy Śląskiej przyjechało pół tysiąca młodzieży. Życzę wszystkim radosnych warsztatów i wspaniałej atmosfery. VII Śląski Regionalny Przystanek PaT uważam za otwarty!” - tymi słowami Akcję edukacyjno-profilaktyczną  otworzył Zastępca Prezydenta Miasta.            

Dla 500 uczestników  Przystanku PaT w Rudzie Śląskiej organizatorzy przygotowali  ponad 20 warsztatów m. in. wokalne, dziennikarskie, HipHop, beatbox, aikido, teatralne, plastyczne, poetyckie, taneczne, fotograficzne, a także samoobrony. Nie zapomniano o opiekunach, policjantach, pedagogach i osobach, które na co dzień zajmują się profilaktyką. Warsztat profilaktyczny dla pedagogów i policjantów poprowadził autor programu „Profilaktyka a Ty” Grzegorz Jach.    

Wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w organizację VII Śląskiego Regionalnego Przystanku PaT serdecznie dziękujemy!

 

Tekst: st. sierż. Damian Wroczyński – Rzecznik Prasowy programu PaT
Zdjęcia:  Wojciech Kozioł- Zespół Prasowy Impresariatu PaT

Powrót na górę strony