Nagroda publiczności dla grupy PaT z Włocławka w Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Nagroda publiczności dla grupy PaT z Włocławka w Przeglądzie Spektakli Profilaktycznych

Data publikacji 19.04.2017

Od kilku lat Komenda Miejska Policji we Włocławku realizuje działania profilaktyczne w formie Przeglądu Spektakli Profilaktycznych. Uczestnik przeglądu - grupa teatralna Fotoplastikon z Zespołu Szkół nr 3 z Włocławka po raz kolejny odniosła spektakularny sukces.

Młodzież w ramach działań programu PaT  przygotowała przedstawienie pt. „Dziewczyna z rzeką w tle”, według scenariusza  Agaty Szulc i Marty Pałuckiej - Lewandowskiej. Zespół wystąpił w  przejmującym spektaklu - opowieści o młodej dziewczynie, która przeżywa skrajne stany emocjonalne: gniew, depresję, poczucie winy. Co zrobi bohaterka  gdy świat stanie się nie do zniesienia? Czy znajdzie w sobie siłę i odwagę, by przezwyciężyć zło? Czy uwierzy w lepszy świat?

W spektaklu wykorzystano prace młodego artysty Konrada Sobczaka (absolwenta ZS nr 3) tworzącego surrealistyczne dzieła w technologii cyfrowej Digital Art. Przedstawienie zostało docenione przez publiczność, która uhonorowała młodych aktorów nagrodą.

 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=mxIL2D9Umyk

 

Maria Ciarka

Powrót na górę strony