Noc profilaktyki w Oberwi - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Noc profilaktyki w Oberwi

Data publikacji 10.05.2017

21 kwietnia w Zespole Szkół w Obierwi odbyła się druga noc profilaktyki. PaTPORT gościł u siebie kolegów - gimnazjalistów z Kadzidła i Chudka. Odpoczynek po trudach egzaminów należał się przede wszystkim trzecioklasistom. Zabawa odbyła się w duchu profilaktyki rówieśniczej, bez wspomagania i z otwartym umysłem.

Program imprezy był niezwykle bogaty. Postawiono na sport, muzykę i zabawę w teatr. W wydarzeniu wzięli udział:

  • Wojtek Dudkowski i Adam Wołosz z zespołu „Droga na Ostrołękę”, którzy podczas profilaktycznego koncertu podzielili się z nami swoimi przeżyciami z czasów młodości, refleksjami nad sensem życia i udzielili kilku niezbędnych rad na przyszłość. Wspólnie z Wojtkiem przybyli również jego podopieczni z klubu Gladiator: Miłosz Sikora i Szymon Krystian, którzy pokazali jedną ze sztuk walki - jiu jitsu i uczyli chwytów i samoobrony podczas warsztatów.
  • Adrian Duszak - freestyler z Dylewa, pokazał świetne i śmieszne sztuczki z piłką i uczył jak doskonalić się w tej dziedzinie.
  • Justyna Niedzwiecka pokazała dziewczętom nowe kroki zumby.
  • Marek Polewacz z włócznią i bez atakował niewidzialnego wroga, a podczas warsztatów nauczył jak kobieta może szybko uwolnić się z rąk napastnika.
  • Ks. Tomasz Trzaska zaprezentował jak powinien wyglądać i zachowywać się prawdziwy spiker radiowy bądź prezenter telewizyjny. Nagrywał debiuty uczniów, a następnie zaprezentował je.
  • st. posterunkowy Daniel Zaremba uczył samoobrony, a pozostali policjanci z KMP w Ostrołęce: podkom. Sylwester Marczak, mł. asp. Krzysztof Kolator, mł. asp. Tomasz Żerański, uświadamiali na temat zagrożeń czyhających na drodze, w sieci i w codzienny, życiu. Największą ciekawostką okazały się być alko-gogle i narko-gogle .
  • Grupa teatralna z Zespołu Szkół w Obierwi zaprezentowała się w profilaktycznym spektaklu „Mur”, a grupa dziewcząt zatańczyła dwa układy zumby.
  • Najważniejszym punktem jednak była PaToteka  trwająca do rana.

Obowiązkowo wszyscy uczestnicy zatańczyli belgijkę. Noc profilaktyki służyła zawieraniu przyjaźni, poprawie relacji koleżeńskich i integracji.

 

 

Tekst i zdjęcia: PaTPORT w Obierwi (DW/GKGP)

Powrót na górę strony