Lubelszczyzna PaTrzy sercem! - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Lubelszczyzna PaTrzy sercem!

Data publikacji 16.05.2017

27 kwietnia 2017 roku w Zespole Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie odbyło się VI Spotkanie Lubelskiej Społeczności PaT „PaTrzmy na siebie sercem”. Impreza zorganizowana została w ramach realizacji programów z zakresu polityki społecznej Urzędu Miasta Chełm.

Młodzież z całego województwa zjechała do Chełma, aby przekazać swój głos na temat profilaktyki uzależnień.  W spotkaniu uczestniczyły grupy PaT z Biłgoraja, Frampola, Hrubieszowa, Lublina, Ludwina, Spiczyna, Wilkołaza, Włodawy, Chełma oraz młodzież z Aleksandrowa. 
     

 Zaproszenie na spotkanie przyjęli również:

  • Ewa Bejster - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Chełmie
  • podinsp. Paweł Łuka - Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chełmie
  • Monika Szlagowska – starszy wizytator Wydziału Kształcenia Ogólnego Kuratorium Oświaty w Lublinie
  • Beata Kita - przedstawiciel  Urzędu Miasta Chełm
  • asp. szt. Artur Panasiuk  - p.o. Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chełmie
  • asp. szt. Waldemar Dziedzic - Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie
  • Anna Hilaruk - manager programu PaT
  • asp. szt. Agnieszka Koszuk-Janicka z Komendy Miejskiej w Chełmie
  • Marzena Kwiatek – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10, SymPaTyk
  • Mariusz Rozwód – SymPaTyk

         
        Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia idei programu PaT  - PaTPORTy z ZWiPPP nr 1 w Chełmie oraz z Samorządowego Zespołu Szkolnego we Frampolu zaprezentowały swoją działalność  w formie prezentacji multimedialnej  i filmu. Następnie, zgodnie z założeniami programu, młodzi ludzie, poprzez  twórczą profilaktykę: teatr, muzykę, śpiew i taniec promowali modę na życie bez uzależnień.  Przedstawione spektakle - „Uwikłani” (ZWiPPP nr 1 Chełm), „Papierosy to szkodliwce” (SOSW Włodawa), „Dzwonek” (Bursa Szkolna nr 1 w Lublinie), „Nie jesteś sam” (Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie), „Droga donikąd” (Gimnazjum Publiczne w Ludwinie), pantomima (Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie)  skłoniły wszystkich do refleksji na temat skutków naszych życiowych wyborów. Zaprezentowane przez grupy piosenki (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju, Powiatowy Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Hrubieszowie, Zespół Szkół w Wilkołazie) i tańce (Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włodawie, PaT Chełm) pokazały, że można wspaniale bawić się  nie wspomagając się przy tym środkami odurzającymi.  
      Podczas spotkania młodzi ludzie z województwa lubelskiego zaprezentowali swoje pasje i zainteresowania i udowodnili po raz kolejny, że można spędzać czas  w sposób twórczy i wolny od  uzależnień.
   Organizatorzy spotkania – PaTPORT z Zespołu Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie wraz z opiekunami - Magdaleną Terpiłowską i Andrzejem Kuczurą dziękują wszystkim za przemiłe chwile i niezapomniane wrażenia. 

 

Tekst/zdjęcia: PaTPORT z ZWIPP Nr 1 w Chełmie

Powrót na górę strony