„Biegam zamiast…” - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

„Biegam zamiast…”

Data publikacji 25.05.2017

„Biegam zamiast…” – to hasło biegu profilaktycznego propagującego zdrowy styl życia - wolny od dopalaczy i uzależnień. Bieg wpisał się już na stałe do miejskiego kalendarza wydarzen profilaktycznych. W biegu uczestniczyli uczniowie z Załęża i Tysiąclecia a także katowiccy policjanci.

Już po raz drugi na osiedlu Tysiąclecia w Katowicach, wokół Stawu "Maroko" odbył się  bieg profilaktyczny "Biegam zamiast...". Jest to impreza profilaktyczna organizowana przez młodzież z Zespołu Szkół nr 7 im. S. Mastalerza w Katowicach, którzy zapraszają do wspólnego biegania i rywalizacji sportowej swoich kolegów i koleżanki z pobliskich szkół. W tegorocznym biegu oprócz uczniów  szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazajlnych, wystartowali także przedstawiciele katowickich służb munduorowych – policjanci i strażnicy miejscy. Bieg odbywa się dookoła stawu „Maroko”  na dystansie 1500m. 
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 7 im. S. Mastalerza w Katowicach wyróżniają się swoją aktywnością profilaktyczną, porywając za sobą młodzież z sąsiednich szkół. W środowisku rówieśniczym promują oni przede wszystkim profilaktykę alternatywną, aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania swoich zainteresowań i talentów sportowych. Potrafią dostrzec drugiego człowieka, jego potrzeby, czasami cierpienie, aktywnie realizują różnego rodzaju formy wolontariatu.  Ich aktywność została uhonorowana włączeniem utworzonego w szkole PaTPORTU do ogólnopolskiej społeczności PaT. Program PaT - „Profilaktyka a Ty” to edukacyjno-profilaktyczny program mody na życie bez uzależnień, przeciwdziałania przemocy i agresji rówieśniczej, wykluczeniom. PaT to twórcza profilaktyka w działaniu bez fikcji i ulotek. Społeczność PaT budowana jest na relacjach łączenia środowisk, wzajemnego wsparcia, wymiany doświadczeń i twórczych prezentacji. 
Swoim przesłaniem katowicki projekt  "Biegam zamiast..." wpisuje się w ogólnopolski cykl przedsięwzięć profilaktycznych"Kręci mnie bezpieczeństwo".
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 

Powrót na górę strony