II Walimski Dzień Profilaktyki - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

II Walimski Dzień Profilaktyki

Data publikacji 22.06.2017

13 czerwca 2017r. odbył się II Walimski Dzień Profilaktyki przygotowany i zorganizowany przez opiekunów PaTPORTÓW działających przy Publicznym Gimnazjum w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu oraz Zespole Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu - panią Ewę Krawczyk oraz panią Katarzynę Behot .

Warto przypomnieć, że główne założenia PaT-u to działania młodzieży na rzecz promocji zdrowia, kultury relacji, wrażliwości społecznej, a przede wszystkim wolności od przemocy i uzależnień.
W Dniu Profilaktyki uczestniczyło ponad 300 osób. Wzięli w nim udział goście reprezentujący  Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu, Komendę Miejską Policji Wałbrzychu, Komisariat Policji w Głuszycy, władze powiatowe, gminne oraz młodzież i nauczyciele z kilku szkół. 
Impreza, jak i w poprzednim roku, rozpoczęła się przed halą sportową zaśpiewaniem hymnu PaT –u „Nie wracajmy jeszcze na ziemię” oraz zatańczeniem Belgijki. Potem kolorowa, radosna kolumna, niosąc flagi, transparenty i hasła promujące życie bez uzależnień, przeszła ulicami Walimia. 
Uczestnicy zapewnili także wyjątkowe widowisko w Centrum  Kultury i Turystyki wypełnione spektaklami profilaktycznymi przygotowanymi przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Walimiu pt. „Ktoś mnie ocalił”, który przygotowały p. A. Soćko, R. Gregorczyk, A. Frączek oraz przez Zespół Szkół Resocjalizacyjnych pt. „Wybór”, który przygotowały p. K. Behot i K. Drożdż. 
Dalsza część imprezy promującej zdrowy i aktywny tryb życia trwała w Parku Jordanowskim, gdzie uczniowie z zaproszonych i walimskich szkół prezentowali pokazy muzyczno – wokalne oraz taneczne, udowadniając, że bez zniewalających umysł i ciało używek można wspaniale się bawić. Oczywiście również kilkakrotnie zatańczono Belgijkę i Wygłupiaczka, które nieodłącznie kojarzą się ze spotkaniami młodzieży na patowskich imprezach, a na zakończenie jeszcze raz odśpiewano hymn PaT –u.
II Walimski Dzień Profilaktyki przeszedł już historii. Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły w nim udział oraz przyczyniły się do jego organizacji. 
Do zobaczenia za rok!

Tekst/zdjęcia: Ewa Krawczyk

Powrót na górę strony