Bielsko – Biała i BSA Teatr Grodzki - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Bielsko – Biała i BSA Teatr Grodzki

Data publikacji 30.12.2010

Rok 2010 zakończył się pierwszym szkoleniem PaTrolu w projekcie Profilaktyka a Harcerstwo.

Od 27 do 30 grudnia 2010 roku grupa harcerzy z Sokołowa Podlaskiego wzięła udział w szkoleniu PaTrolu w ramach podziękowań za poprzednie oraz przygotowań do VI Przystanku PaT.
Wnioski z pięciu lat organizowania Akcji pozwoliły na wskazanie mocnych i słabych stron systemu służby PaTrolowej Przystanku PaT. Posłużą one do dalszych prac prowadzonych nad projektowaniem systemu bezpieczeństwa uczestników Akcji, których w 2011 roku spodziewamy się ok. 2 tysięcy.

Kluczowym punktem programu spotkania „pięknych ludzi” była wizyta w Bielskim Stowarzyszeniu Artystycznym Teatr Grodzki. To niezwykła mekka kreatywności pracy człowieka z człowiekiem. Jan Chmiel i Tomasz Zieliński zaczynali od zera, a dzisiaj po 10 latach działalności zatrudniają 140 osób. Mają za sobą WIELKIE międzynarodowe projekty humanizujące oraz integrujące ludzi, a także skarbiec pomysłów na kolejne. Warto poznać to magiczne miejsce z artystycznymi pracowniami i całym arsenałem możliwości przygotowywania do samodzielnego wykonywania zawodu przez osoby niepełnosprawne. Stowarzyszenie Teatr Grodzki pojawiło się po raz pierwszy na II Przystanku PaT w Nidzicy ze spektaklem „Clownada” w wykonaniu aktorów, którym sztuka pomagała budować własne, odpowiedzialne, dorosłe życie. Od tej pory programowi PaT stale towarzyszą publikacje i scenariusze Marii Schejbal (członek organizacji Ashoka), która na VI Przystanek zapowiada kolejny spektakl. Zapraszamy!

Bazą szkoleniową był WDW „Beskid” w Ustroniu. Serdeczną atmosferę dopieszczał przemiły personel ośrodka, dobra kuchnia i atrakcje zimowego kurortu: wyciąg krzesełkowy na Czantorię, Cafe „Winda” i zaczarowana kraina śniegu.

W drugiej części szkolenia PaTrolu zaplanowanego na wiosnę wezmą udział harcerze z Kętrzyna oraz Ełku – listę uczestników szkolenia ustala dh hm Dariusz Nawrocki.

Harcerzy zainteresowanych działaniami edukacyjno-profilaktycznymi w ramach programu PaT (projekt Profilaktyka a Harcerstwo) serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kontaktu z Krajowym Koordynatorem PaH phm Anną Hilaruk anna.hilaruk@op.pl

Zdjęcia:
Anna Szeliga – Dyoniziak, Karolina Banasiuk, Andrzej Dyoniziak, Andrzej Tomczuk.

 

Więcej zdjęć w galerii

Powrót na górę strony