Deklaracja Akademicka na UAM w Poznaniu - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

Deklaracja Akademicka na UAM w Poznaniu

Data publikacji 16.03.2011

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest 5. uczelnią partnerską programu PaT.

Deklarację Akademicką po WSNS Pedagogium w Warszawie, Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach, WSB w Chorzowie oraz IPSiR UW w Warszawie zaoferował swoim studentom Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Deklarację w imieniu Rektora uczelni podpisał Kierownik Zakładu Resocjalizacji Wydziału Studiów Edukacyjnych prof. dr hab. Wiesław Ambrozik.
Podpisanie Deklaracji zainicjowało Koło Naukowe Studentów Resocjalizacji „Dwa Światy”, które było także gospodarzem konferencji „III dzień twórczej resocjalizacji - profilaktyka” przeprowadzonej 16 marca 2011 r. Opiekunem koła została pani magister rodem z „Dwóch Światów” Sonia Dzierzyńska, a funkcję nowego lidera PaT w uczelni przejęła od Celiny Chełkowskiej zaangażowana twórczo w „Dwa Światy” Patrycja Szkudlarek.
Studenci UAM od 3 lat konsekwentnie uczestniczą w ogólnopolskiej Akcji Przystanek PaT. Deklaracja Akademicka pozwala na odbywanie praktyk studenckich w programie PaT oraz korzystania z badań PaTu przydatnych w pracach licencjackich i magisterskich.


Koordynatorem PaTu w województwie wielkopolskim jest także studentka tej uczelni Karolina Bąkowska, która swój autorski projekt „Sianie dobra” prowadzi od pierwszego Przystanku PaT. Dziękujemy!
 

Foto: Karolina Bąkowska

Powrót na górę strony