PaT w Białymstoku - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

PaT w Białymstoku

Data publikacji 14.04.2008

W dniu 12 maja 2008 r. w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku odbyło się podsumowanie kolejnego etapu zadań w projekcie działań profilaktycznych i wychowawczych dla młodzieży gimnazjów "Dramat i tragedię pozostaw teatrowi", który realizowany jest w ramach rządowego programu "Razem bezpieczniej".

Od tego roku gospodarzem działania jest Podlaskie Kuratorium Oświaty, które przejęło organizację tego przedsięwzięcia od Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Na widowni zasiedli uczniowie, nauczyciele, oraz zaproszeni goście, m.in.:

* Zastępca KWP w Białymstoku - podinsp. Wojciech Rutkowski,
* Wicekurator Oświaty - Wiesława Ćwiklińska,
* Prokurator Jolanta Kordulska z Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku,

a także dyrektorzy i pracownicy instytucji i placówek oświatowych.

Podczas VI gali finałowej zaprezentowało się 8 grup teatralnych. W skład Komisji powołanej przez Podlaskiego Kuratora Oświaty do oceny spektakli prezentowanych przez młodzież weszli aktorzy Teatru im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, specjaliści z zakresu profilaktyki oraz wizytatorzy z Wydziału Szkolnictwa Podstawowego i Gimnazjalnego Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
WYNIKI GALI FINAŁOWEJ "DRAMAT I TRAGEDIĘ POZOSTAW TEATROWI":

* I MIEJSCE: Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Białymstoku - "Sieć"
* II MIEJSCE: Publiczne Gimnazjum Nr 6 w Łomży "Bo jak śmierć potężna jest miłość"
* III MIEJSCE: Publiczne Gimnazjum Nr 14 w Białymstoku "Możesz wybrać"

Nagrodę specjalną programu "Profilaktyka a Teatr", wraz z zaproszeniem do prezentacji spektaklu podczas III Przystanku PaT w Płocku otrzymał laureat I nagrody - Publiczne Gimnazjum Nr 2 w Białymstoku za przedstawienie "Sieć".

Podlaski Kurator Oświaty Jerzy Kiszkiel, podsumowując projekt, podkreślił, że w bieżącym roku szkolnym wzięło w nim udział aż 45 gimnazjów. Cały projekt zaś opracowany został i jest realizowany dzięki wielkiej pracy i zaangażowaniu dyrektorów oraz pracowników wielu instytucji, których misją jest udzielanie pomocy dzieciom i młodzieży. Słowa szczególnej wdzięczności skierował do wszystkich nauczycieli, którzy podjęli się pracy z młodzieżą w swoich szkołach: "To Państwa entuzjazm, zrozumienie znaczenia tej formy pracy z młodzieżą, dobre relacje i umiejętność pracy z młodymi ludźmi sprawiły, że w tak wielu szkołach dzięki udziałowi w projekcie rozmawiano o sprawach ważnych dla młodzieży, rodziców i nauczycieli. Za tę pracę bardzo Państwu dziękuję."

Powrót na górę strony