II Profilaktyczna Gra Miejska w Sokołowie Podlaskim - Wydarzenia - Profilaktyka a Ty

Wydarzenia

II Profilaktyczna Gra Miejska w Sokołowie Podlaskim

Data publikacji 07.06.2011

Kolejna Profilaktyczna Gra Miejska odbyła się na terenie Sokołowa Podlaskiego. W tym roku do rywalizacji stanęło 21 zespołów, które rywalizowały o puchary Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski i Starosty Sokołowskiego. Mecenat nad akcją objęła sieć sklepów TOPAZ Zbigniewa Paczóskiego.

We wtorkowe przedpołudnie (7 czerwca), na ulicach Sokołowa Podlaskiego wszędzie można było spotkać kilkuosobowe grupki młodzieży, która angażowała się w wykonywanie zadań. A wszystko to za sprawą II Profilaktycznej Gry Miejskiej, organizowanej w ramach programu "Profilaktyka a Harcerstwo" przez harcerzy VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego im. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Idąc za przykładem sokołowskich harcerzy, Profilaktyczna Gra Miejska odbyła się również 26 maja w Przasnyszu.

W ramach projektu Profilaktyka a Harcerstwo (PaH), druhny i druhowie zaprosili do współpracy swoich rówieśników ze szkół ponadpodstawowych, niezrzeszonych w żadnej organizacji harcerskiej. Celem przedsięwzięcia było propagowanie poprzez zabawę zdrowego, radosnego stylu życia, wolnego od używek prowadzących do uzależnień.
W grze wzięło udział 21 8-10 osobowych patroli składających się z uczniów wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu miasta i powiatu. Uczestnicy mieli do wykonania 14 zadań, głównie o tematyce profilaktycznej. Realizując wszystkie zadania, zawodnicy musieli wykazać się sprytem, sprawnością fizyczną, umiejętnością działania w grupie oraz swoją wiedzą na temat zapobiegania uzależnieniom.

W tym roku Puchar Burmistrza Miasta Sokołów Podlaski otrzymał patrol PG2 z Publicznego Gimnazjum nr 2. Na drugim miejscu uplasował się patrol Turbogroszki z Salezjańskiego Gimnazjum, a na trzecim Patrol 2 z Publicznego Gimnazjum nr 1.

Puchar wręczył osobiście Burmistrz Miasta Bogusław Karakula. W tym roku po raz pierwszy rywalizowały również szkoły gimnazjalne z terenu powiatu sokołowskiego. Podczas tej rywalizacji pierwsze miejsce i Puchar Starosty Sokołowskiego uzyskał patrol z Publicznego Gimnazjum w Sabniach. Na drugim miejscu uplasował się patrol PG Bielany, a na trzecim PG Skrzeszew. Zwycięski puchar w imieniu Starosty Sokołowskiego wręczył Sekretarz Zarządu Powiatu Sokołowskiego Paweł Środa.

W pierwszy raz utworzonej kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajął patrol Agrowet z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego. Dwa kolejne miejsca, również zajęły patrole z tej szkoły. Na drugim miejscu uplasował się patrol Antywirus, a na trzecim Smyki. Zwycięski puchar w imieniu Starosty Sokołowskiego wręczyła pani Kierownik Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego Joanna Urbankowska.

Uczestnicy i zaproszeni goście mogli również obejrzeć etiudę teatralną „Poczekalnia” w reżyserii insp. Grzegorza Jacha w przejmujący sposób opowiadającą o skutkach wypadków drogowych. Oprócz aktorów z Sokołowa Podlaskiego, w spektaklu wystąpił również Hubert Prekurat, lider programu PaT w Siedlcach.

W organizację gry oprócz harcerzy i sokołowskiej Policji, włączyli się sokołowscy policjanci oraz strażacy. Mimo zmęczenia po pokonaniu kilometrów, trudu wykonania zadań, wszyscy doskonale się bawili. Zapewne poszerzyła się wiedza uczestników gry na temat walki z uzależnieniami, a przede wszystkim zwiększyła się świadomość, że można spędzić czas w sposób twórczy i radosny, bez niszczących zdrowie używek.
 

Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp. Szt. Sławomir Tomaszewski

foto: Maciej Tomaszewski
 

Powrót na górę strony